Skocz do zawartości
Forum

Nawracające biegunki


Gość p3...34

Rekomendowane odpowiedzi

witam!mam 24 lata i od roku nie mogę się pozbyć nawracających biegunek.zaczeło sie w tamtym roku stwierdzono ze to grypa żołądkowa i dostałam nifurooxazyt po czym nie przechodziło następnie dostałam biseptol i tabletki przeciwbiegunkowe i po tym przeszło na jakieś dwa miesiące potem znów zachorowałam i tak powtarza mi się to co jakiś czas.dostałam skierowanie na gastroskopie ale strasznie boję sie tego badania czy jest inne badanie żeby mnie przebadac bo strasznie mnie to męczy bardzo proszę o szybką odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Nie powinnaś obawiać się endoskopii górnego odcinka przewodu pokarmowego, czyli popularnej gastroskopii. Gastroskopia jest badaniem krótkotrwałym, trwającym zazwyczaj około 5-10 minut i jest badaniem stosunkowo bezpiecznym. Powikłania zdarzają się bardzo rzadko. Jednym ze wskazań do wykonania badania są nawracające biegunki. W razie wątpliwości porozmawiaj ze swoim lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Gość niunasek

Nawracają, bo kolejne podawane antybiotyki poważnie uszkadzają mikroflorę jelit i nie mają się jak bronić. Bakteria Clostridium Difficile ma pożywkę wtedy. Jak na razie chyba tylko Dificlir jest w stanie skutecznie pomóc na CDI.

Odnośnik do komentarza

wiesz, ekspertem co prawda nie jestem i nie wiem czy będzie to pomocne i w Twoim przypadku, ale mogę Cię odesłać w kilka miejsc w sieci. (odezwij się na priv, jeśli będziesz zainteresowana :) ) Od ponad roku interesuje się Tybetańskimi metodami leczenia, a samą medycyną niekonwencjonalną już prawie 5 lat. Wg mnie w momencie gdy nie ma poprawy przy stosowaniu medykamentów, trzeba się zastanowić nad inną możliwością leczenia. Jesteś pewna, że to nie alergia pokarmowa?

Odnośnik do komentarza

Leczenie I rzutu polega na odstawieniu lub zamianie antybiotyku, który mógł być przyczyną zakażenia. Zaleca się również odstawienie inhibitorów pompy protonowej. Jeśli wskazane postępowanie jest nieskuteczne to wdraża się leki zapierające oraz metronidazol lub wankomycynę. Proszę jednak pamiętać aby nie stosować żadnego leczenia na własną rękę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...