Skocz do zawartości
Forum

Mały zarost i małe jądra a poziom testosteronu


Gość ba...en

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 23 lata (182cm/68kg) pewien problem, moje jądra mają rozmiar 38mm x 23mm x 18mm (penis we wzwodzie 17cm- odpowiada mi zupełnie ;) ) będąc u lekarza urologa z problemami z pęcherzem zapytałem co jest z moimi jądrami a lekarz odpowiedział pytaniem na pytanie zawsze były takie małe i zakończył temat. W dzieciństwie maiłem problemy z przejsciem mutacji do konca i zostałem leczony laryngologicznie, zarostu prawie tyle co nic - cienkie rzadkie włosy pod nosem i nieco na brodzie i koniec.
Postanowiłem wkoncu zbadać poziom testosteronu i wyszedł 697 ng/dl (norma z kartki 256 - 829 ng/dl)

Czy to poziom odpowiedzni w tym wieku i co zrobić dalej z moim zarostem i rozmiarem jąder?
Czy mam szanse na leczenie gonadotropinami i czy są one w stanie efektywnie powiększyć jądra?

(chciałem dodać że strasznie czuje umawiając się na randkę z dziewczynami oraz jak jestem płaski w kroku w porównaniu z innymi mężczyznami.)

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Zarówno poziom testosteronu jak i objętość jąder mieszczą się w normie dla dorosłego mężczyzny. Gęstość zarostu nie jest zależna tylko i wyłącznie od poziomu testosteronu. Może wynikać też z innych zaburzeń hormonalnych jak również być ograniczona bez żadnej uchwytnej przyczyny. Powinieneś udać się do endokrynologa, który dokładnie skontroluje Twój układ hormonalny. Należy pamiętać, że terapia gonadotropinami niesie za sobą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i jest stosowana tylko ze wskazań medycznych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...