Forum Zdrowie

Grzybica paznokci u rąk

nnovikaa

nnovikaa

Witam!
Od miesiąca walcze z grzybicą paznokci u rąk. Smaruje je lakierem o nazie loceryl. Zauważyłam ,że wraz ze wzrostem paznokcia na środku płytki robi się czerwony pionowy pasek co to oznacza?! Czy powinnam zażywać coś jeszcze oprócz tego lakieru ?!

pomocy :(

179 nnovikaa Kobieta, 26 lat, wrocław
xSandra

xSandra

mysle ze lepiej by bylo jakbys poszla do dermatologa taki pasek wzdluz plytki to moze byc rozwarstwienie paznokcia pekanie paznokcia na pol moze trzeba jakis antybiotyk podac wydaje mi sie ze powinnas isc do lekarza zeby Ci nie przeszlo na pozostale paznokcie albo u nóg

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 27 lat, Kraków
Kaja

Kaja

są różne rodzaje na grzybicę paznokci wiec pewnie trzeba odkryc grzybka jakiego masz i dopasowac do niego odpowiedni lek. sam lakier zdecydowanie nie pomoze tu potrzebna jest masc albo nawet cos doustnego!!

230 kaja Kobieta, 41 lat, Tychy
nnovikaa

nnovikaa

dzięki za odpowiedzi , jak najszbciej udam się z tym do dermatologa

aanielkaa

aanielkaa

moja znajoma miala grzybice paznokci sama ja leczyla tyle czasu i w koncu paznokiec jej zczernial i zaczal schodzic poszla do dermatologa to ja ochrzanil ze tak dlugo zwlekala ale jakos wszystko sie dobrze skonczylo ale dlugo leczyla te pazurki i teraz jej jeden pazokiec troche krzywo rosnie

17 aanielkaa Kobieta, 34 lata, Kraków
dzika nutria

dzika nutria

powinnas isc do dermatologa szkoda by bylo jakby Ci sie ta choroba poszerzyla albo wywolala jakies zluszczanie sie skory z rak czy cos, wiesz ze to na pewno zarazliwe i moze sie rozprzestrzeniać

83993 dzika-nutria Kobieta, 22 lata, Pszczyna
~stara-baśń

~stara-baśń

moze zamiast lakierów spróbuj maści albo jakiegoś kremu na grzybice paznokcie wiem ze reklamuja jakis na grzybice stóp moze do rąk też można stosować

~Komercha

~Komercha

na pewno są takie kremy przeznaczone na grzybice paznokci. Wiem że są preparaty z wyciągiem z kory dębu.

~PorannaRosa

~PorannaRosa

Najlepiej zrobisz jak pójdziesz do dermatologa, grzybica może być różna i nie zawsze te leki bez recepty działają. A tak zrobią ci badania i przypiszą odpowiednie leki

nnovikaa

nnovikaa

Witam dziękuje za wasze odpowiedzi:) byłam u pani dermatolog stwierdziła ,że sam lakier wystarczy i nie potrzebnie sie zarejstrowałam zajmując innym potrzebującym miejsce .. chyba będę zmuszona zasięgnąć opini jakiej innej pani

xSandra

xSandra

eeee tam, jak mozesz myslez ze zajelas komus miejsce?? masz problem i piszesz od tego jest forum :)
jesli dermatolog stwierdzila ze sam lakier wystarczy - sprobuj tylko jesli uzywasz lakieru juz jakis czas i nie widzisz zadnych efektow to może jest za słaby? ja slyszalam ze czasem antybiotyki trzeba. sprobuj pomoczyc pazurki w occie kiedys cos mi sie obilo ze to pomaga przy grzybicy.

--

xSandra

xSandra

aaaa nie załapałam ze chodzi o zajmowanie miejsca w przychodni u dermatologa - jesli Ci tak powiedziala to faktycznie dziwna lekarz przeciez masz prawo pojsc na konsultacje. dziwna babka nie powinna byla Ci tak powiedziec przeciez masz prawo do skorzystania z porady specjalistycznej zwlaszcza ze masz problem. Może miała zły dzien albo zbagatelizowala sprawe.

--

~magdaem11

~magdaem11

grzybica to cholerstwo ktore od wewnątrz tez trzeba zabić..ja brałam ketokonazol i wygrałam

~Malinowa Marmolada

~Malinowa Marmolada

słyszałam że na grzybicę to dobra jest dieta przeciwgrzybiczna ale to tyczy się grzybicy układu pokarmowego.

pink elephant

pink elephant

no na grzybice ukladu to tak, bo w przypadku paznokci to nie wiem czy dieta cos zdziala

84373 pink-elephant Kobieta, 29 lat, Złocieniec
~Julliaa

~Julliaa

Jeśli wygląd paznokcia jest bardzo niepokojący to od razu trzeba udać się z wizytą do specjalisty. Ja na grzybicę polecam Oliprox, bo moja siostra go regularnie stosowała i bez problemu pozbyła się grzybicy paznokci.

gigi331

gigi331

.POMOCY!!!mój tato walczy nieustannie z grzybicą paznokci u rąk od 3,5 roku. zaczęło sie niewinnie od paznokcia u jednej ręki. dotknął mokrej ścierki na cmetarzu która leżała obok .poprostu ktoś ją wczesniej dotykał. i sie zaczęło. brał rózne antybiotyki,masci ,lakiery i nic. pomózcie bo zaczyna sie załamywac. ma 72 lata. zdrowy i dobrze sie trzyma gdyby nie te paznokcie chore. przypomne ze ich wcale prawie nie moczy. wydał juz kilka tysiecy na leczenie przez te lata. podajcie leki którymi wyleczyliscie grzybice paznokci.prosze!!!!

93923 gigi331 Kobieta, 40 lat, szczecin