Skocz do zawartości
Forum

Zawroty głowy podczas snu


Gość pafit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Od kilku dni męczą mnie zawroty głowy podczas zmiany pozycji jak śpię, przez co budzę się kilka razy w nocy.
Pod koniec zeszłego roku (październik) przeszłam zabieg laparoskopowego wycięcia woreczka żółciowego i aktualnie bardzo zmieniłam dietę, jem 5 posiłków dziennie, dużo warzyw i owoców, mięso- głównie drobiowe (nie przepadam za innym), pieczywo pełnoziarniste (sami pieczemy z rodziną), ryż brązowy, wszystkie potrawy przygotowuje na parze. Nie jem smażonego, nie używam masła, ograniczyłam słodycze do minimum. Cała zmiana diety mam nadzieję wyjdzie mi na dobre, gdyż chciałabym zrzucić 8-10 kg (ważę 68kg przy 166 cm wzrostu).
Od tygodnia zaczęłam również ćwiczyć w domu, głównie trening aerobowy- orbiter oraz ćwiczenia na dolne partie ciała (chciałabym schudnąć głównie z ud oraz pośladków).
Mam skoliozę dlatego staram się wykonywać również ćwiczenia nie obciążające oraz rozciągające kręgosłup.

Nie wiem czy robię coś nie tak, czy może dieta jest zbyt uboga w cukry ? Poziom cukru mam w normie ale może organizm domaga się jednak większej ilości, szczególnie że przed zabiegiem go nie ograniczałam.
Te zawroty głowy są strasznie nieprzyjemne, mają miejsce głównie nad ranem (ok 5-6), przekręcając się na drugi bok czuję jakby całe łóżko się kręciło. Niestety po takich pobudkach cały dzień chodzę jak zakręcona.
Dodam jeszcze że dwa tygodnie temu byłam przeziębiona i miałam "spuchnięty" węzeł chłonny przy prawym uchu, od strony policzka, może to ma jakiś związek ze złym leczeniem ??
A może to odczuwanie zmieniającej się drastycznie pogody ??
Często odczuwam wahania ciśnienia (sama mam dosyć niskie) ale nigdy aż tak.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki, daję sobie jeszcze dwa-trzy dni, jeśli nic się nie zmieni udam się do lekarza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

wszystkie te przyczyny biorę pod uwagę...we wtorek idę do lekarza pierwszego kontaktu i zobaczę co mi powie, gdzie mnie skieruje. Myślałam że to przez przetrenowania, jednak nie ćwiczę od dwóch dni i zawroty niestety nie ustąpiły :(

Odnośnik do komentarza

Pomocna
Moim zdaniem to może być tak: Zawroty głowy moga być od powiększonego węzłach chłonnego który może jakoś uciska na ucho wew albo na nerw odpowiadające za równowagę ( albo coś w tym stylu). Inna hipotezą jest to że możesz mieć anemię i stąd te zawroty. robiłaś sobie badania np morfologię?

odp, moj synek ma 5 lat w nocy czasami wybudza go silne zawroty glowy ma powiekszone migdalki i tak jak pisze powyzej zapewne uciska na ucho i to moze byc przyczyna ma rowniez lekką anemie ktorą obecnie leczymy równiez pracujey nad pobudzeniem migdałków do pracy abu sie bardziej odkurczyly i zmniejszyly ćwiczenia polegaja na wpsikiwaniu wody sterimar w nosek i silne wdechy i wydechy nosem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...