Skocz do zawartości
Forum

Recepta na okulary


Gość margaritta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość margaritta

Czy ktoś się orientuje na czym polega recepta na okulary?
Chodzi o to, że mam problem ze wzrokiem, już od paru miesięcy zbieram się żeby pójść do okulisty. Nie stac mnie jednak na prywatnego okuliste chce pójść państwowo - czy potrzeuje skierowania od lekarza ogólnego? I o co chodzi z receptą na okulary? Czy mając taką recepte będę miała okulary za darmo? I szkła i oprawki czy tylko szkła?

Odnośnik do komentarza

Dobrze by było :)

ale od początku...

nie potrzebujesz skierowania do okulisty, zapisujesz się i idziesz.

Dostajesz receptę, która w zasadzie tylko sie tak nazywa a zupełnie nie uprawnia do żadnych zniżek. Na tej "recepcie" okulista wpisuje moc szkieł na oboje oczu oraz kąty, krzywizny oka, które są niezbędne podczas robienia okularów. Okulista wypełnia recepte po przeprowadzeniu badania okulistycznego a krzywizny na podstawie badania komputerowego.

Jesli pracujesz, masz umowę o pracę i w badaniach do pracy miałaś zaznaczone, że nosisz okulary i że są niezbędne do wykonywania pracy, to rachunek za okulary możesz podsunąc pracodawcy, bo z tego co wiem ma obowiązek zapłacić za okulary, skoro są niezbędne do pracy :)

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza
Gość Aneta2525

Jestem bylym pracownikiem NFZ i wiem, ze refundacja jest na szkla. Dostajesz od lekarza recepte, idziesz do NFZ z dowodem ubezpieczenia i pani Ci zaznaczy kod refunacji i jej wysokosc. Jednak kwoty sa niskie, w granicach 2zł do kilkunastu złotych. Oprawki niestety pokrywasz w calosci Ty.

Odnośnik do komentarza

Doprawdy debile ustalili wysokość refundacji tylko za soczewki zapisanych okularów za dwie pary dostał bym 32 zł.
Za okulary zapłacę 1300 zł. -(
Podobnie debile większość lekarstw zrobili na 100%
Niech sobie Tusk i reszta w dupę wsadzi te 32 zł.
Pozdrawiam pacjentów.

Odnośnik do komentarza
Gość kadrówka

proszę podać przepis, gdzie jest mowa o konieczności zapłaty za okulary.
pracodawca MOŻE zawrzeć w regulaminie informację, że zwraca określoną PRZEZ SIEBIE kwotę za wykonanie szkieł (również soczewek). Może być to 20 zł a może być i 500 zł. To jest dobra wola pracodawcy, a nie żaden obowiązek!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...