Forum Zdrowie

Dziwne zmiany na paznokciach u nóg

betty25

betty25

Od paru miesięcy pojawiło mi się na obu dużych palcach u nogi-coś takiego jak na zdjęciu.Chciałabym się dowiedziec co to takiego ? Jak leczyc i czy wizyta u lekarza jest konieczna.

• th_palce-u-nogi_35.jpg
  • th_palce-u-nogi_36.jpg
84272 betty25 Kobieta, 27 lat, Gdańsk

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ciekawska20

ciekawska20

A jak wyglądają palce u rąk? Może brakuje Ci witamin? Bierzesz jakieś suplementy diety?

Chodzisz na obcasach? Może te paznokcie sa najbardziej wtedy uciskane i została uszkodzona płytka.

Może to być tez infekcja grzybicza. Grzybica paznokci wygląda podobnie.

Dobrze by było, gdyby obejrzał to dermatolog.

--

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

10 ciekawska20 Kobieta, 32 lata, Wrocław
betty25

betty25

No wlasnie ,ze u rąk ani u reszty paznokci nie ma najmniejszej zmiany;zaszly one tylko na 2 duzych palcach u nóg!Co do witamin -jem ogromne duze ilosci warzyw ,owocow.Chodze na ocasach -z tym ,ze pierwszy raz cos takiego sie pojawilo -liczylam ,ze to ich skutek więc zamienilam je na "płaskie ", a " TO " dalej sie utrzymuje.

84272 betty25 Kobieta, 27 lat, Gdańsk
Złośliwa

Złośliwa

moja siostra ma podobie i była ostatnio u lekarza, który powiedział jej że to grzybica paznokci. Pewnie gdzieś to złapałaś, bo to strasznie łatwo jest złapać, wystarczy, że na bosaka stoisz w przymierzelni sklepowej jak przymierzasz spodnie, na basenie, na siłowni. Idź do dermatologa, mozesz też spróbować to smarować Lamisilatem albo Daktarinem. One są do kupienia w aptece bez recepty.

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
~Komercha

~Komercha

mnie też to wygląda na grzybicę. Musisz iśc do dermatologa, on powien to obejrzeć i przypisac jakieś leki. Może zrobic badania, żeby określić rodzaj grzybka. Ale nie zawsze to robią

~belissima

~belissima

ja miałam coś podobnego i dermatolog powiedział mi, że to od ciasnych butów. Dużo biegam i jeżdże na rowerze spiningowym i mam za wąskie buty, które uciskały paznokieć i stąd takie zmiany. Po pewnym czasie może Ci pęknąć płytka paznokcia - tak było w moim przypadku.

~Kamyczki

~Kamyczki

no rzeczywiście tak jakby.... ale tak czy siak do lekarza trzeba iść

dadaaria

dadaaria

moim zdaniem po prostu peka moze od butow i braku witamin albo jakiegos grzybka ma i go tak zalatwia

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 27 lat, gdzieś pod Wawą
muzyka

muzyka

a może uderzyłąs się w tego palca i pękł ci paznokieć albo miałas jakiś uraz? Bo czasami tak się też robi jak paznokieć jest zbyt długi...

84578 muzyka Kobieta, 30 lat, Lublin
~Katharos

~Katharos

Typowy objaw grzybicy paznokci trudne do leczenia do roku tez to mam lecze sie lakierem loceryr super efekty koszt okolo 100zl na recepte od dermatologa
z naturalnych srodkow to polecam olejek herbaciany, dostaniesz go w aptece, ocet jablkowy do moczenia rozcienczony woda, czosnek i jedz duzo jogortow naturalnych lub kefirow unikaj cukru bo to dobra pozywka dla grzyba, jedz czosnek, dokladnie wycieraj stopy i kup sobie aerodesin 2000 lub propano af srodek do hirurgicznej dezynfekcji i psikaj kilka razy dziennie to jest silnie grzypobojcze doskaniesz w sklepach medycznych no hurtownia stomatologiczna , zycze powodzenia w leczeniu i cierpliwosci bo to ciezkie do wyleczenia cholerstwo trzeba byc systematycznym w leczeniu
ps jeszcze polecam propolis z kitu pszczelego dostaniesz w aptrece lub sama mozesz zrobic przepisy sa w necie, kit pszczeli kupisz w pasiece. przebarwia paznokiec ale jest super dobry, i mozesz go rowniez pic na wieczor 2ml na wieczor z np sokiem bo jest mocny drink z tego a a grzybica czesto ze srodka jest np jelit wiec warto takie cos wypic a to naturalne zdrowe no i te jogurty tez bo maja dobre bakterie ktore radza sobie z grzybami :D pozdrawioam