Skocz do zawartości
Forum

Opuchlizna na kostkach


Gość króliczek 16

Rekomendowane odpowiedzi

Gość króliczek 16

Dzień dobry proszę o poradę
moja mama ma 40 lat i ma opuchnięte kostki na nogach. Zrobiły jej sie takie jakby obwarzanki. Są one koloru skóry troche blade są wokół kostki. Moja mama mówi, że to od chodzenia i że to normalne no ale ja nie wiem to pytam, bo nie chce zeby jej sie coś stało i żeby chorowała.
Moja mama ma 40 lat i nie chodzi dużo, to znaczy troche chodzi a troche siedzi bo pracuje w sklepie to jak jest klient to chodzi a jak nie ma to siedzi wiec ma ruch tak w normie. I buty ma ładne wiec raczej jej nie gniotą a te kostki tak brzydko wyglądają ostatnio w domu chodziła w kapciach to widać było że jakby miała paseczki to by nie mgoła zapiąć takie te obwarzanki ma.
I nie wiem własnie bo niby to nic wielkiego ale i tak się pytam bo moze jednak cos wielkiego i cos jej sie stanie? jak myślicie?

Odnośnik do komentarza

ja etz tak uwazam, mysle ze od chodzenia nie bylyby takie duze, moze Twoja mama niech oklada je altacetem albo smaruje zelem do przemeczonych nog jesli nie zejdzie koniecznie musi pokazac nogo lekarzowi!! to moga byc problemy z krążeniem albo jakis ucisk na żyły!! jak stopy sa blade to moze krew nie doplywac!!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

kostki często puchną kobietom w ciąży. Faktycznie ma to związek z krążeniem. Może to być początek pajączków, a także żylaków. A to nie jest tylko problem estetyczny, przewlekła niewydolność żylna może być tragiczna w skutkach . Twoja mama powinna to jakoś leczyć, może jakieś tabletki, niech zapyta się w aptece o coś skutecznego, ale odradzam maście, bo po nich tylko się kleją nogi, nic więcej. A co do ruchu, to właśnie on zapobiega puchnięciu nóg, bo wtedy krew lepiej krąży. Puchnięcie kostek może mieć też związek z częstym chodzeniem na obcasach, wtedy mięśnie łydek nie pracują.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...