Skocz do zawartości
Forum

Zawroty głowy przy nadciśnieniu i podwyższonym cholesterolu


Gość k...k

Rekomendowane odpowiedzi

cześć. od ponad 7 miesiecy ma regularne zawroty głowy które trwaja w dzien zwykle pare godzin i wieczorem prawie ustępuja. nie sa one tak silne zebym tracił równowagę czy cos ale upszykrzaja mi zycie. byłem już u lekarzy zrobiono mi szerek badan i wszysko jest w porządku prócz tego że wykryto nadciśnienie i podwyższony cholesterol. czy te czynniki moga byc przyczyną moich dolegliwości

Odnośnik do komentarza

Witam,

Nadciśnienie, zwłaszcza nieleczone może być przyczyną zawrotów głowy. Konieczne jest zatem leczenie pod okiem lekarza internisty lub kardiologa.

Należy pamiętać, że jeżeli nadciśnienie nie jest wysokie, czasami może pomóc zmiana stylu życia - normalizacja wagi (jeśli ktoś ma nadwagę lub otyłość), dieta o niskiej zawartości soli, regularny wysiłek fizyczny oraz rezygnacja z palenia tytoniu. te wszystkie zalecenia dotyczą także podwyższonego poziomu cholesterolu.

Nieleczone nadciśnienie prowadzi do wielu groźnych powikłań jak zawał serca, niewydolność nerek oraz udar mózgu.

Inne przyczyny zawrotów głowy to schorzenia kręgosłupa (zazwyczaj szyjnego i piersiowego), choroby ucha środkowego, schorzenia neurologiczne, anemia itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Mantylka

Ja również miałam zawroty głowy, leczę nadciśnienie od 20 lat - stosuję Atenolol 25 mg 2 razy dziennie.Kilka lat temu miałam tak potężne zawroty ze kilkakrotnie przebywałam na neurologii miałam wtedy normalne ciśnienie. Okazalo się ze mam złe krążenie móżdżkowe a powodem tego są zwyrodnienia kręgosłupa szyjnego to ma medyczną nazwę.Po zastosowaniu Vinpotonu, Vestibo wszystko minęło jakby ręką odjął.Ustawili mnie wspaniali lekarze na neurologii za co jestem im bezmiernie wdzięczna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...