Skocz do zawartości
Forum

Wpływ rtęci na zdrowie


Gość monia455

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monia455

witam. ostatnio moja mama zbiła termometr. Rtęc zamiotła szczotką i wrzuciła do pieca. i nie wiem czy to może oddziaływac teraz na nasze zdrowie. byc może jakieś małe kawałki zostały wdywanie. i czy takie spalenie w piecu
rtęci nie daje jescze wiecej groznych dla zdrowia oparów.

Odnośnik do komentarza

rtęc nie ma pozytywnego wpływu na zdrowie. Twoja mama nie powinna jej spalać w piecu. Duże nagromadzenie rtęci powodu uszkodzenia pracy mózgu i nerek a także osłabienie, bóle głowy, kończyn, ślinotok, zapalenie jamy ustnej, rozchwianie i wypadanie zębów, uporczywe wysychanie jamy ustnej, niebieskofioletowy rąbek na dziąsłach, biegunki, uszkodzenie nerek i ośrodkowego układu nerwowego. wiec jeśli będzie się źle czuli to radzę zgłosić się do lekarza

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Monia, powinnaś natychmiast załatwić profesjonalne oczyszczanie! Opar z niedokładnie usuniętej rtęci może unosić się w powietrzu i was podtruwać, zwłaszcza narażone są na to małe dzieci, które często mają buźkę na wysokości unoszących się oparów! Oglądałam dokument na ten temat, kobieta kupiła mieszkanie gdzie poprzedni lokatorzy rozlali rtęć, nie było to dokładnie wyczyszczone i myjąc dywan uwolniła opary. Jej dziecko prawie zmarło, bo nikt nie wiedział co jej jest, wypadały jej ząbki, włoski, nie mogła załatwiać potrzeb fizjologicznych itd. Potem wszystko dobrze się skończyło. Mam nadzieję, że przeczytasz to i skonsultujesz się z jakimś specjalistą od takiego oczyszczania, dezynfekowania czy coś! Jeśli któreś z was dostanie jakiejś wysypki, będzie osłabione itd, to zgłoście się do lekarza i powiedzcie, że to może być zatrucie rtęcią.

Odnośnik do komentarza
Gość monia455

ja się tego obawiam ale o wyprowadzkach czy wietrzeniu domu to raczej nie mamowy ponieważ reszta członków rodziny sie tym w ogóle nie przejmuje i twierdzą że przesadzam , a rodzice mówią że już nie raz się w domu termometr stłukł i żyja. więc ja chcę sie jeszcze zapytać czy jezeli kulki rteci zostały odkurzone to ich drobinki moga zalegać w dywanie? i co jeszcze tak na własna ręke w tym kierunku moge poczynić , bo winternecie tyle sie o tym pisze ze to takak silna trucizna

Odnośnik do komentarza

tak, mogą, szczególnie jeśli potem będziesz czyścić dywan, to oary mogą się uwolnić i po prostu was podtruwać. Jeśli nie możecie się wyprowadzić na chwilę, to choć na jeden dzień wynieście się z domu i niech jakiś specjalista to oczyści, bo naprawdę ja bym się bała, od tego można umrzeć

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...