Skocz do zawartości
Forum

Wole guzkowate z torbielą i biopsja tarczycy


Gość pi..._3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 38 lat. Miałam robioną biopsje tarczycy. W badaniu BACC tarczycy:
1.Płat lewy w części środkowo-dolnej z konglomeratem nakładających się na siebie nieostro odgraniczonych obszarów o niższej echogeniczności o wymiarach 21x16x34 mm.
2. Płat prawy w częściśrodkow-dolnej na granicy z cieśnią z widocznym dobrze odgraniczonym konglomeratem dwóch nakładających się na siebie zmian niemal izoechogenicznych w maksymalnym przekroju 19x11 mm, w osi długiej 33mm, z obecnością zwyrodnień torbielowatych wewnatrz - wykonano BACC.

Wynik badania cytologicznego BACC:
I .Masy koloidowe, płaty komórek nabłonka pęcherzykowego tarczycy mogące pochodzić z utkania guzka pęcherzykowego tarczycy. Wskazana kontrola kliniczna zmiany.

II. Masy koloidowe przepojone zhemolizowanymi erytrocytami, pojedyncze, rozproszone makrofagi obładowane hemosyderyną. Obraz cytologiczny odpowiada wolu guzkowatemu z torbielą.

Dodam, że jestem 3 miesiace po porodzie, w okresie ciązy byłam pod kontrolą endokrynologa, który regulował poziom hormonów.

Wynik badania izotopowego z dnia 06.12.2011 r.
Poziom wolnej tyroksyny: 17,6 pmol/l
Poziom wolnej trójjodotyroniny: 4,1 pmol/l
TSH: 0,07 mIU/l.

Proszę o interpretacje wyników biopsji, wizytę u endokrynologa mam dopiero za 3 tygodnie. Martwie się wynikami, niestety terminy medyczne nic mi nie mówią. Proszę o pomoc w rozjaśnieniu sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podany wynik laboratoryjny TSH jest nieprawidłowy. Ponieważ podane wartość fT3 i fT4 są natomiast w normie, taki stan świadczy o subklinicznej nadczynności tarczycy.
Podane wyniki USG i BACC wskazują na istnienie wola guzkowego oraz guzka pęcherzykowego. To jedne z najczęściej występujących patologii tarczycy w populacji polskiej. Zdecydowanie powinna być Pani jednak pod stałą kontrolą specjalisty endokrynologa, który będzie okresowo kontrolował te zmiany.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...