Skocz do zawartości
Forum

Burczenie w brzuchu, zaparcia i krew z odbytu


Gość be...up

Rekomendowane odpowiedzi

Od długiego już czasu mam problemy ze zdrowiem, lekarze zwalają na STRES i ALERGIE. Przedstawie wam moje objawy.

jelita chyba : ciągle burczy mi w brzuchu, stuka, przelewa się gdy jestem najedzona, głodna, bez przerwy.. czy się stresuje, czy jestem spokojna. Czasami zalegają mi gazy,
Od paru dni boli mnie brzuch, mam co jakiś czas zaparcia, czasami widzę krew na papierze..

Przełyk: często bekam, czuje kwas i tak jakby pokarm wraca od przełyku z powrotem, czasami czuje pieczenie (zgaga chyba). Często też nagle dostaje jakiegoś ataku kaszlu, że aż mi się chce wymiotować i tak jakby się dusze, gdy napije się wody troche ustaje.
Do tego nic mi się nie chce, mam chyba depresje, nawet z domu mi się nie chce wyjść, a zawsze byłam bardziej rozrywkowa i towarzyska.

Chodze na odczulanie, powiedziałam lekarce o moich problemach z przełykiem, stwierdziła, ze to moze byc refluks spowodowany alergią. Chce zrobić badania na kał i może wybrać się do lekarza po skierowanie na jakąś gastroskopie czy coś. Co radzicie, jakie badania zrobić? Ktoś miał podobne problemy i może się podzielić jakąś wskazówką, radą? Proszę, na prawdę mnie to już wykańcza mam 18 lat. Dodam jeszcze, że moi rodzice mieli helicobacter i jakieś nadżerki w jelicie czy coś w tym stylu nie jestem pewna, ale też mają problemy teraz z jelitami?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Twoje objawy mogą świadczyć o bardzo wielu różnych zaburzeniach. Uczucie odbijania i "kwasu w przełyku", kaszel, pieczenie to objawy choroby refluksowej. By ją potwierdzić skonsultuj się ze specjalistą gastroenterologiem, który najprawdopodobniej zleci Ci gastroskopię i wdroży właściwe leczenie. Krew na papierze wymaga diagnostyki proktologicznej. Może być bowiem objawem choroby hemoroidalnej lub innych poważnych schorzeń dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Objawy przelewania, burczenia mogą być natomiast wynikiem zarówno wspomnianej alergii jak i wielu innych schorzeń. Mogą stanowić także fizjologię.
Skonsultuj się z lekarzem pierwszego kontaktu, który wypisze Ci skierowanie do specjalistów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...