Skocz do zawartości
Forum

Podwyższone TSH przy FT3 i FT4 w normie


Gość go...07

Rekomendowane odpowiedzi

witam...zrobiłam sobie badania tarczycy bo od jakiegos czasu mam złe samopoczucie..wyniki wyszły TSH 7,8 czyli powyżej normy a ft3 i ft4 w normie..pani doktor stwierdziła ,że nalezy to leczyć...obecnie mieszkam w anglii i zostały mi powtórzone wyniki i wyszło mi TSH 7 reszta tak samo w normie i tutaj lekarz stwierdził ,że nie jest to doleczenia...i co robic?czy to sie jednal powinno leczyc czy pozostawic tak samemu sobie ?
dziekuje

Odnośnik do komentarza

Witam!
Subkliniczna niedoczynność tarczycy występuje u pacjentów najczęściej bezobjawowych, którzy mają podwyższone stężenie TSH i prawidłowe FT4 w surowicy. Dość dużym problemem w praktyce lekarskiej jest podjęcie decyzji, kiedy włączyć leczenie farmakologiczne u tych pacjentów. Zgodnie z zaleceniami opublikowanymi w „Algorytmach postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w endokrynologii” wskazaniem do włączenia leczenia jest wówczas wysokie miano przeciwciał przeciwtarczycowych. Jeśli przeciwciała przeciwtarczycowe są ujemne, znaczenie ma stopień podwyższenia stężenia TSH: stężenie TSH ≥ 10 mU/l jest wskazaniem do włączenia L-tyroksyny. Przy niższych niż 10 mU/l stężeniach TSH L-tyroksynę włącza się u pacjentek w ciąży lub z zaburzeniami płodności czy miesiączkowania, u osób ze współistnieniem innych chorób autoimmunologicznych, u pacjentów z wolem, hiperlipidemią, po operacji tarczycy lub po przebytym leczeniu radiojodem bądź przebytym napromienianiu szyi.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...