Skocz do zawartości
Forum

Bardzo silne bóle brzucha


Gość ma...10

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!
Bóle brzucha w połączeniu z podwyższonymi granulocytami kwasochłonnymi mogą świadczyć na przykład o obecności pasożytów w Twoim przewodzie pokarmowym lub też o alergii pokarmowej. By to jednak dokładnie zdiagnozować powinnaś po pierwsze porozmawiać z rodzicami. Następnie powinniście się udać do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Cię, ewentualnie zleci badania dodatkowe (badanie kału na obecność pasożytów) i ustali dalsze postępowanie.

Odnośnik do komentarza

mam 43l jestem mezczyzna cierpie od lutego na bole brzucha sa zlokalizowane roznie czasem ok zoladka czasem pod prawym zebrem dodam ze w zeszlym roku mialem problem z reka mialem niby torbiel pozniej stwierdzono zlamanie w lokciu walczylem z tym bolem pol roku dopiero w styczniu tego roku lelarz dal mi zastrzyk w to miejsce bol ustapil a po paru dniach zaczal sie bol brzucha i trwa do dzis mialem kt us z 5razy krew aspat alat crp diastaza itp wszysko ok lekarze nie wiedza co mi jest nie spie po nocach jestem wykonczony prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam
Od 5 dni doskwiera mi pewna dolegliwość, a właściwie kilka.
W środę pojawiła się u mnie gorączka, silne bóle głowy, brzucha i biegunka. Ten stan utrzymuje się do dzisiaj. Z tym, że nie mam już gorączki ale ból w podbrzuszu jest nie do zniesienia i to towarzyszy mu mocny ból głowy. Ból brzucha nie jest jednostajny tylko pojawia się w krótkich odstępach czasu.
Do tej pory zażywałem Stoperan, Smecte i Ibuprom. Czy są to objawy zwykłej grypy żołądkowej czy mam do czynienia z poważniejszym problemem.

Dziękuje za pomoc w sprawię

Odnośnik do komentarza

Witam. Proszę o pomoc, ponieważ mam dość spory problem. Od listopada minionego roku mam bóle w lewym podżebrzu, które nie łączą się z niczym (posiłek, miesiączka, stres itd.). Na samym początku prócz kującego bólu występował także częstomocz, dostałam od lekarza pediatry (mam 15 lat) Biseptol, po którym częstomocz minął, ale bóle zostały nadal. Minęły w czasie świąt, ale zaraz po Nowym roku znów wróciły, nasilone. Dostałam skierowanie od lekarza na badania (usg, krew, posiew, an. ogólna), wszystko czyste, zero jakichkolwiek śladów choroby, a ból coraz bardziej się nasilał. Dodam, że od początku do końca choroby nie występowały nudności, biegunki, zaparcia, zgaga. Cały czas występuje ok. co 2/3 dni. Od 2-4.01.2013 przebywałam w szpitalu, w celu diagnostyki.
Gastroskopia nie wykazała niczego, według lekarki, która ją wykonywała nie było nawet skąd pobrać wycinków do badań.
Usg - pęcherzyk żółciowy bez zmian. Wątroba, śledziona, trzustka (głowa i trzon) normoechogeniczne, niepowiększone. Przestrzeń okołoaortalna w widocznych miejscach wolna. Nerki o zachowanej echostrukturze, bez cech zastoju moczu. Pęcherz moczowy bez zmian. Wolny płyn w jamie Dougalsa szer. 3mm.
Badania dodatkowe
ALT: 11 U/l
Amylaza (surowica): 105 U/l
OB: 27mm po 1h: 10mm
Ze szpitala zostałam wypisana mimo nadal trwających silnych boleści tego samego miejsca. Dostałam leki - Debutir, oraz doraźnie Iberogast 20 kropli. Nie widzę żadnej poprawy, wręcz przeciwnie, pediatra załamuje ręce, bo nie wie gdzie mnie kierować.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry
Od 3, 4 lat co jakiś czas pojawiają mi sie ostre bóle brzucha w nadbrzuszu (tj. na środku brzucha między żebrami) . Początkowo bóle pojawiały się 2 razy w roku i trwały jakieś półtora tygodnia tak było przez pierwsze dwa lata, lekarz mój uważał że to zwykła grypa żołądkowa. Później poszłam na studia bóle zaczęły pojawiać się coraz częściej do tego częste biegunki uczucie pełności, odbijanie się po jedzeniu i dziwne odgłosy z brzucha burczenie itp, przelewanie się. Boł en jest dość silny zrobiłam gastroskopie niestety nic ona nie wykazała ( wszystko poprawnie) na Usg także sprawdzono woreczek żółciowy itd także nie było widać jakichkolwiek problemów wszystko w porządku. Badania krwi robię regularnie i zawsze wychodzą poprawnie. Ostatnio lekarz rodzinny wysłał mnie do chirurga z podejrzeniem przepukliny nad brzusznej. Chirurg stwierdził że nie ma przepukliny i nie widzi tu żądnego leczenia chirurgicznego lecz dalej leczenie internistyczne. Proszę mi doradzić gdzie teraz się udać jakie badania zrobić? Jestem odsyłana od jednego lekarza do drugiego. Obecnie ból jest silny nie pomagają żadne leki przeciw bólowe, przy tym są nudności, zmęczenie, bezsenność, brak apetytu, ból lekko ustępuje przy dociśnięciu tego miejsca ręką lub gdy biorę kąpiel ale za 10 minut znowu powraca. Dzisiaj zrobiłam badanie kału może to jakiś pasożyt, czekam na wyniki. Bardzo Proszę o poradę .

Odnośnik do komentarza

~magdaa22
Dzień dobry
Od 3, 4 lat co jakiś czas pojawiają mi sie ostre bóle brzucha w nadbrzuszu (tj. na środku brzucha między żebrami) . Początkowo bóle pojawiały się 2 razy w roku i trwały jakieś półtora tygodnia tak było przez pierwsze dwa lata, lekarz mój uważał że to zwykła grypa żołądkowa. Później poszłam na studia bóle zaczęły pojawiać się coraz częściej do tego częste biegunki uczucie pełności, odbijanie się po jedzeniu i dziwne odgłosy z brzucha burczenie itp, przelewanie się. Boł en jest dość silny zrobiłam gastroskopie niestety nic ona nie wykazała ( wszystko poprawnie) na Usg także sprawdzono woreczek żółciowy itd także nie było widać jakichkolwiek problemów wszystko w porządku. Badania krwi robię regularnie i zawsze wychodzą poprawnie. Ostatnio lekarz rodzinny wysłał mnie do chirurga z podejrzeniem przepukliny nad brzusznej. Chirurg stwierdził że nie ma przepukliny i nie widzi tu żądnego leczenia chirurgicznego lecz dalej leczenie internistyczne. Proszę mi doradzić gdzie teraz się udać jakie badania zrobić? Jestem odsyłana od jednego lekarza do drugiego. Obecnie ból jest silny nie pomagają żadne leki przeciw bólowe, przy tym są nudności, zmęczenie, bezsenność, brak apetytu, ból lekko ustępuje przy dociśnięciu tego miejsca ręką lub gdy biorę kąpiel ale za 10 minut znowu powraca. Dzisiaj zrobiłam badanie kału może to jakiś pasożyt, czekam na wyniki. Bardzo Proszę o poradę .

Witam!
Z pewnością nie zaszkodzi wykluczenie infekcji pasożytniczej. Trudno wskazać przyczynę dolegliwości w sytuacji, gdy wszystkie badania diagnostyczne są prawidłowe. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który wystawi skierowanie do poradni gastroenterologicznej. Specjalista jeszcze raz przeanalizuje wszystkie wyniki badań oraz rozszerzy diagnostykę.

Odnośnik do komentarza

~magdaa22
Dzień dobry
Od 3, 4 lat co jakiś czas pojawiają mi sie ostre bóle brzucha w nadbrzuszu (tj. na środku brzucha między żebrami) . Początkowo bóle pojawiały się 2 razy w roku i trwały jakieś półtora tygodnia tak było przez pierwsze dwa lata, lekarz mój uważał że to zwykła grypa żołądkowa. Później poszłam na studia bóle zaczęły pojawiać się coraz częściej do tego częste biegunki uczucie pełności, odbijanie się po jedzeniu i dziwne odgłosy z brzucha burczenie itp, przelewanie się. Boł en jest dość silny zrobiłam gastroskopie niestety nic ona nie wykazała ( wszystko poprawnie) na Usg także sprawdzono woreczek żółciowy itd także nie było widać jakichkolwiek problemów wszystko w porządku. Badania krwi robię regularnie i zawsze wychodzą poprawnie. Ostatnio lekarz rodzinny wysłał mnie do chirurga z podejrzeniem przepukliny nad brzusznej. Chirurg stwierdził że nie ma przepukliny i nie widzi tu żądnego leczenia chirurgicznego lecz dalej leczenie internistyczne. Proszę mi doradzić gdzie teraz się udać jakie badania zrobić? Jestem odsyłana od jednego lekarza do drugiego. Obecnie ból jest silny nie pomagają żadne leki przeciw bólowe, przy tym są nudności, zmęczenie, bezsenność, brak apetytu, ból lekko ustępuje przy dociśnięciu tego miejsca ręką lub gdy biorę kąpiel ale za 10 minut znowu powraca. Dzisiaj zrobiłam badanie kału może to jakiś pasożyt, czekam na wyniki. Bardzo Proszę o poradę .

Magda polecam wybrac sie do psychiatry, a moze na poczatek psychologa.. Mialam dokladnie takie same objawy jak u ciebie, wyobrazalam sobie niewiadomo jakie choroby, a okazalo sie, ze to nerwica. Odkad biore lekarstwa czuje sie zdecydowanie lepiej- znikly nudnosci, biegunki, ktore mialam kazdego dnia. Gula w przelyku nie dawala mi zyc, nie potrafilam normalnie funkcjonowac, az w koncu zdecydowalam sie pojsc do psychiatry. A spie teraz jak nigdy ;) Na poczatku przyjmowalam Xanax na spanie, a teraz organizm sie przyzwyczail i wysypiam sie fajnie bez niego :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie.. Zacznę od 2007 roku, kiedy dostałam pierwszych objawów. Ostre bóle brzucha i stolec z krwią, masa badań, nie przyjęcie mnie do szpitala pomimo skierowania przez lekarza i czekanie 1,5 miesiąca na kolonoskopię; badanie potwierdziło chorobę zapalną jelita grubego i zaczęła się przygoda z gastrologami. Pierwszy powiedział, że to Crohn i nastraszył założeniem stomii a nawet rakiem w późniejszych latach. Zmieniłam lekarza, który wypisał leki, sulfasalazynę o ile pamiętam (asamax) i długie leczenie oraz przypuszczenie, że to nie wygląda na Crohna.. Kolonoskopia kontrolna, owrzodzenia prawie wyleczone, biorę leki dalej, z wyników powiedział, że to NZJG.. Wróciłam, zero bóli, postanowiliśmy odstawić leki i zobaczyć, co będzie. Cisza, zero objawów. Po jakimś czasie bóle powróciły, więc znów kolonoskopia, która nic nie wykazała oprócz trzeciej diagnozy Jelita drażliwego :/ i łykanie tabletek na tę chorobę. Poddałam się i dałam sobie spokój, walcząc od czasu do czasu z bólami i kilkoma akcjami typu karetka do domu, bo mdlałam z bólu. W międzyczasie wyszła niedoczynność tarczycy+hashimoto i endometrioza. Endometrioza, tylko w zatoce douglasa. Tak wykazała laparoskopia. Mamy rok 2013 a ja dalej zmagam się z bólami brzucha i tylko po lewej stronie, na dole. Nie wiem co mam z tym zrobić, skoro lekarz odmawia tomografii bo jest niezdrowa, a kiedy ja się męczę i chodzę na pół zgięta.W szpitalu już w tym roku leżałam 2 razy, podawali tylko przeciwbólowe. Do tego wyszły chyba hemoroidy (zobaczymy, zapisałam się do proktologa).. Nie wiem gdzie mam szukać już punktu zaczepienia, co zrobić, bo ileż można? Wyniki mam idealne, waga spada, mam krwotoki z nosa, co chwilę zajady i silne bóle głowy. Mam dopiero 26 lat.. Może ktoś miał z Was podobnie i będzie wiedział gdzie uderzyć.. do jakiego lekarza, mam nadzieję, że z powołaniem...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...