Skocz do zawartości
Forum

Spłycenie fiziologicznej lordozy i skolioza prawostronna kręgosłupa lędźwiowego


Gość re...us

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie rtg kręgosłupa lędzwiowego-krzyżowego Spłycenie fiziologicznej lordozy i skolioza prawostronna kręgosłupa lędżwiowego.Obniżenie wysokości przestrzeni między kręgowych L1-L2I L5-S1.Klipsy metaliczne w nadbrzuszu prawym.proszę o odpowiedż czy mam się tego wyniku bać?z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Podany wynik RTG wskazuje na istnienie trzech nieprawidłowości:
- skoliozy - jest to trójpłaszczyznowe skrzywienie kręgosłupa (85% to skoliozy idiopatyczne),
- spłycenia fizjologicznej lordozy - czyli spłycenia łukowatego wygięcia kręgosłupa w stronę brzuszną,
- obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych między 1 a 2 kręgiem odcinka lędźwiowego oraz między 5 kręgiem odcinka lędźwiowego a pierwszym krzyżowego.
Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie czy takiego wyniku należy się bać. Nie wiem na przykład czy zmianom tym towarzyszą jakiekolwiek dolegliwości. Na pewno jednak proszę skonsultować się ze specjalistą fizjoterapii, który zbierze wywiad, wykona badanie fizykalne, oceni wyniki badania RTG i dobierze odpowiednie ćwiczenia/zabiegi w celu skorygowania wady.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...