Skocz do zawartości
Forum

Przewlekłe zapalenie zatok a alergia


Gość ka...83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od ponad 3 lat cierpie na przewlekle zapalenie zatok. Objawia sie to splywajaca wydzielina po tylnej stronie gardla. Przyjmuje dwa leki donosowe o nazwie nasacort (sterydy) i rhinolast. Dwa tygodnie temu dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy. Chcialabym sie dowiedziec, czy przyjmowanie tych lekow stwarza zagrozenie w ciazy. Sa to leki kategorii C. Ze wzgleu na dobro dziecka odstawilam je na 3 dni, jednak moja alergia wrocila ze wmozona sila. Chcialabym sie dowiedziec co bedzie lepsze dla dziecka, przyjmowanie lekow i kontrola wydzieliny, czy wstrzymanie sprayow.

Odnośnik do komentarza

Witam,
mam problem z gardłem - objawy wskazują na przewlekłe zapalenie (cały czas przekrwione i podrażnione, wysychające, ale bez gorączki).

Problem w tym, że taki stan utrzymuje się od 4 miesięcy. Byłem u 4 internistów i 2 laryngologów - każdy stwierdza zapalenie gardła 'które przejdzie'.

Płuczę gardło Gargarinem, wcześniej Glimbaxem, w między czasie stan się pogorszył do ropnego zapalenia migdałów (dostałem Augmentin na 7 dni). Po antybiotyku stan powrócił do poprzedniego - czyli podrażnione gardło.

Nie mogę sobie poradzić z tym problemem, stan zapalny wcale nie schodzi. Jeden z internistów diagnozował przewlekłe zapalenie zatok (przez pewien czas czułem jak coś mi cały czas ścieka po tylnej ścianie gardła, brak kataru).

Nie jestem i nigdy nie byłem na nic uczulony - piję wit.C, wapno, czasami przeciwbólowo Apap, wspomagam się czym mogę i dotychczas żaden środek mi nie pomógł.

Mamy lato - okres w którym nigdy nie chorowałem. Są dni, kiedy gardło jest tak obciążone, że po powrocie z pracy nie mam siły na nic.

Poniżej link do zdjęcia - w moim przypadku gardło jest jeszcze bardziej przekrwione. Płukanie, nawilżanie nic nie daje.

Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...