Skocz do zawartości
Forum

O czym świadczy wskaźnik krzepliwości?


Gość an...cz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Niestety w wypowiedzi nie została zawarta informacja z jakiego powodu wykonano badanie INR. Dla osoby zdrowej taki wynik oznacza bowiem normę. Proszę jednak pamiętać, że jeśli chodzi o zakresy terapeutyczne INR, to w różnych sytuacjach klinicznych, są zalecane różne normy, np.: INR : 2,0-2,5 - w zapobieganiu zakrzepicy żył głębokich po zabiegach operacyjnych; INR : 2,0-3,0 - w leczeniu zakrzepicy żył głębokich, w zatorze tętnicy płucnej, w stanach niedokrwiennych mózgu; INR : 3,0-4,5 - w nawrotach zakrzepicy żylnej i w zatorze tętnicy płucnej, zawale serca, chorobach naczyń tętniczych, stanach po zabiegach kardiochirurgicznych (wszczepienia sztucznych zastawek serca, pomostowanie naczyń wieńcowych (by-pass)).
Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który ustali jaka norma INR będzie dla Pani/Pana odpowiednia.

Odnośnik do komentarza

Witam. Nie dawno zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Postanowiłam zrobić sobie badania na krzepnięcie krwi. Oto moje wyniki:
APTT 26,1 sek (norma 24,3 - 35,0)
Czas protrombinowy (PT) 12,2 sek
Wskaźnik protrombinowy 106,6 % (norma 80-120)
INR 0,92

Czy te wyniki są prawidłowe? Czy mogę dalej przyjmować antykoncepcję hormonalną (wykonując badania kontrolne co jakiś czas), tak aby nie wystąpiło duże ryzyko zakrzepicy? Badania cholesterolu wyszły bardzo dobrze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

~amina22
Witam. Nie dawno zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne. Postanowiłam zrobić sobie badania na krzepnięcie krwi. Oto moje wyniki:
APTT 26,1 sek (norma 24,3 - 35,0)
Czas protrombinowy (PT) 12,2 sek
Wskaźnik protrombinowy 106,6 % (norma 80-120)
INR 0,92

Czy te wyniki są prawidłowe? Czy mogę dalej przyjmować antykoncepcję hormonalną (wykonując badania kontrolne co jakiś czas), tak aby nie wystąpiło duże ryzyko zakrzepicy? Badania cholesterolu wyszły bardzo dobrze.

Pozdrawiam.

Witam!
Podane wyniki badań są prawidłowe. Jeśli nie występują inne przeciwwskazania lub efekty uboczne to może Pani kontynuować stosowanie antykoncepcji hormonalnej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...