Skocz do zawartości
Forum

Powiększone węzły chłonne w piersiach i pachach


Gość an...gw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o interpretację wyników badań. Dodam, że od 3 m-cy mam powiększone węzły chłonne w obu piersiach i pachach-ginekolog po zrobieniu USG uznał, że w prawej piersi powiększone są wszystkie węzły. Do tego czuję się wiecznie zmęczona i ospała- brak mi energii. Mam 32 lata.
Leukocyty 10,5 tys/µl
Erytrocyty 4,8 mln/µl
Hemoglobina 14,4 g/dl
Hematokryt 44,1 %
MCV 92,1 fl
MCH 30,1 pg
MCHC 32,7 g/dl
Płytki krwi 263 tys/µl
Limfocyty % 21 %
Inne(Eo,Bazo,Mono) % 2 %
Neutrofile % 77 %
Limfocyty # 2,2 tys/µl
Inne(Eo,Bazo,Mono) # 0,2 tys/µl
Neutrofile # 8,10 tys/µl
Gran. pałeczkowate 2 %
Gran. segmentowane 72%
Gran. kwasochłonne 2 %
Limfocyty 22%
Monocyty 2%
Glukoza 91,0 mg/dl
CRP 26,78mg/l

Odnośnik do komentarza

Witam!
Wśród podanych wyników badań laboratoryjnych nieprawidłowe jest CRP - podwyższone. Ponieważ na granicy normy znajduje się także liczba leukocytów i podwyższony odsetek neutrofili w rozmazie, może to świadczyć o infekcji bakteryjnej. Podwyższenie CRP może być jednak wynikiem innych procesów chorobowych toczących się w organizmie. A propos węzłów chłonnych to proszę pamiętać, że w piersiach nie ma węzłów. Najbliższe węzły chłonne znajdują się w dole pachowym. Ich powiększenie wskazuje na konieczność dokładnej diagnostyki gruczołu piersiowego - mammografia i USG.

Odnośnik do komentarza

warto zrobic usg piersi jesli cos w nich wyczuwasz a powiekszone wezly czesto są gdy jest jakis stan zapalny ale wezly chlonne i cos w piersi to na pewno musisz sie zbadac ginekologicznei oby to nie byl zaden problem onkologiczny!!

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...