Skocz do zawartości
Forum

Wodnista biegunka u nastolatki


Gość al...10

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!
Tak długi okres trwania biegunki niewątpliwie wymagają diagnostyki. Przyczynami przewlekłej biegunki mogą być choroby pasożytnicze, zakażenia bakteryjne, nieswoiste zapalenia jelit, zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego oraz wiele innych. Wizyta u lekarza wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Gość PorannaRosa

może ma jakieś pasożyty albo bierze środki na przeczyszczenie? Zapytaj swoją córkę czy przypadkiem nie odchudza się w ten sposób, bo jeśli tak to mogła zaburzyć pracę jelit i teraz będzie miałam problemy z powrotem do poprzedniego, normalnego stanu.
A i przy takich biegunkach powinna dużo pić, możesz kupić jej Gastrolit, to są takie saszetki do rozpuszczania w wodzie do pica. Niezbyt dobre w smaku ale uzupełniają niedobory mikro i makroelentów.

Odnośnik do komentarza
Gość Gwieździsta

ja jej współczuje, ja miałam grypę jelitową przez 2 tygodnie i myslała że umrę a tu coś takiego... Lepiej idźcie do gastrologa i przebadaj córkę bo może ma jakąś chorobę brudnych rąk i potrzebna będzie hosppitalizacja

Odnośnik do komentarza

Musi jak najwiecej pić(najlepiej czesto małymi porcjami). Trzeba też uzupełniać elektrolity bo je również tracimy wraz z biegunką. Najlepiej wiec stosować doustne płyny nawadniające(Orsalit lub coś podobnego) bo najlepiej nawadnają i uzupełniają też elektrolity. Myśle jednak że konieczna będzie wizyta u lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...