Forum Zdrowie

Czy zapalenie płuc jest zaraźliwe?

~rafał143

~rafał143

witam. ostatnio w byłem w szpitalu w celu na diagnostyce zwiazanej z nadcisnieniem. Leżałem na sali z osobami chorymi na zapalenie płuc. teraz tak pokaszluje i nie wiem czy mogłem się od nich zarazić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

sindy81

sindy81

nie sądzę, gdybyś miał sie zarazic nie położyli by Cie tam, poza tym skoro byli w trakcie leczenia a Ty nie miałes z nimi bezposredniego kontaktu, nie chuchali na Ciebie ani nie kichali, to raczej nie. Moj mąż miał kilka razy zapalenie płuc i nie zaraził mnie a w domu był :)

19 sindy81 Kobieta, 33 lata, Katowice
xSandra

xSandra

moim zdaniem nawet jakby było zaraźliwe a czy jest to nie wiem, to na pewno bys sie tak nie zarazil bo nie miales chyba bezposredniego kontaktu z chorymi.

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 27 lat, Kraków
Asioook

Asioook

samą chorobą się nie zarazisz ale bakteriami czy wirusami które wywołują zapalenie płuc już tak. Jeśli ten kaszel będzie się utrzymywał i stawał sie coraz bardziej męczący to lepiej idź do lekarza się przebadać

--

Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał. Bertold Brecht

12 asioook Kobieta, 26 lat, Kraków
Sonia

Sonia

moim zdaniem jest zaraźliwe, jesli po kontakcie z chorym zaczałes kasłac to powinienes pojsc do lekarza zeby Cie osłuchał czy sie nie zaraziłeś, bo zapalenie płuc moze byc przeciez wirusowe

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 29 lat, Radom