Forum Zdrowie

Rozpierający ból pod kolanem

Panda

Panda

Ostatnio staram się więcej chodzić, nie powiem, że prowadze jakiś super aktywny tryb życia, ale powiedzmy, że z bardzo zastałego staram się małymi krokami zwiększać aktywność, np. odrobinę więcej chodzić, czasem jak za dużo siedze to wstanę i zrobię kilka skłonów itp.
I od ponad tygodnia zaczęło mnie bolec prawe kolano, bardziej po kolanem po prawej stronie. To jest taki rozpierający ból, nasila się bardzo gdy kucam, jakby tam coś było i rozpierało. Zastanawiam się dlaczego tak mam. W ubiegłym roku zapisałam się na tańce i juz po 1 zajęciach pojawił się ból podczas kucania. Po drugich zajęciach ból pozostał na co dzien i dopiero po kilkunastu dniach zniknął po rezygnacji z tańca. Czy ja mam coś z kolanami nie tak, czy może mam wszystko zastane i ból jest czymś naturalnym skoro nie mam kondycji? Dodam, że nigdy nie miałam żadnego urazu kolana, ale raz po treningu ( w ubiegłym roku )delikatnie mi spuchło własnie pod kolanem i te spuchniecie było miekkie jakby napompowane.

229 panda Kobieta, 36 lat, Katowice

Odpowiedzi znajdują się poniżej

dadaaria

dadaaria

może masz coś z rzepka albo wylewa Ci się płyn kolanowy? Jeśli miałas mało ruchu i chcesz zaczac cwiczyc to zmieniaj tryb zycia małymi krokami bo jak nagle zaczniesz obciazac kolana to faktycznie moga zaczac bolec.

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 27 lat, gdzieś pod Wawą
Złośliwa

Złośliwa

może też to być cysta ( torbiel) Beckera. Idź do lekarza, powinnaś zrobić sobie prześwietlenie kolana i usg. Jeśli to nie cysta to może być też jakieś niedopasowanie rzepki do powierzchni stawowej, albo początki chondromalacji. . Tak czy siak lepiej idź do lekarza i poproś o te badania

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
sindy81

sindy81

myslem ze to moze byc cos ze stawem, z rzepką, zwłaszcza ze Cie boli podczas kucania i bol wrocil podczas wysilku fizycznego gdzie pracują nogi i kolana. to na pewno jest ze soba powiazane. Smaruj zelem dla sportowcow okaldaj altacetem jesli jeszcze raz sie powtorzy trzeba bedzie zrobic przeswietlenie

19 sindy81 Kobieta, 33 lata, Katowice
Asioook

Asioook

moim zdaniem owszem to co ze stawem ale nie rzepka. Jak by to była rzepka ból by występował z przodu kolana. Jeśli ból występuje pod kolanem to to musi być coś innego.

--

Kto walczy, może przegrać. Kto nie walczy, już przegrał. Bertold Brecht

12 asioook Kobieta, 26 lat, Kraków
aanielkaa

aanielkaa

a nie uderzylas sie nigdy w to kolano nic sie nigdy nie zruszylo nie przestawilo itd?

17 aanielkaa Kobieta, 34 lata, Kraków
~Acha

~Acha

to może być torbiel, znam osobę, która takową miała, to nie jest nic bardzo groźnego w każdym razie. Możesz też po prostu mieć początki choroby żył, problem z krążeniem i przy kucaniu wtedy boli

aanielkaa

aanielkaa

jakby był torbiel to by bolał cały czas przy kucaniu przy zginaniu a nie ból sie pojawiał po cwiczeniu - tak mi sie wydaje...

17 aanielkaa Kobieta, 34 lata, Kraków
Złośliwa

Złośliwa

przy cyście beckera nie musi cały czas boleć.

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
Sonia

Sonia

a to tak nagle by sie pojawiło? ze nigdy nie było zadnych dolegliwosci i nagle po treningu sie pojawiło? sa jakies objawy tej cysty czy tylko po prostu ten ból po wysiłku??

--

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

132 sonia Kobieta, 29 lat, Radom
pisklak

pisklak

Witam Od 2 tygodni boli mnie noga pod kolanem, jak ją zginam. Niby nic nie ćwiczyłam ani nie uderzałam się. Po prostu nagle zaczęła mnie boleć. Co to może być?

84819 pisklak Kobieta, 33 lata, Biłgoraj
~ZielonaHerbata

~ZielonaHerbata

moglo Cie przewiac moglas krzywo stanac ciezko powiedziec jesli bol jest silny i nie ustepuje to najlepiej zrobic przeswietlenie kolana zastanow sie czy np nie sprzatalas w kuckach i nie nadwyrezylas kolan

xSandra

xSandra

cysta beckera jak nic nie wiem czy to to ale takie objawy wyczytalam przy tym :D

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 27 lat, Kraków
~Acha

~Acha

pewnie masz torbiel, moja mama tak ma, ale to nic strasznego poza bólem

~Daria to ja

~Daria to ja

dla mnie sam bol jest straszny bo na pewno utrudnia poruszanie sie albo jakies cwiczenia a to trzeba operowac czy da sie rozgonic np masciami??

annet9

annet9

Nie miałaś traumy nigdy? może być jeszcze to coś z zestawem

84859 annet9 Kobieta, 28 lat, Lubartów
~Acha

~Acha

Daria torbiel się usuwa jeśli jest duża i bardzo boli, moja mama miała mieć usuwaną, ale przed samym zabiegiem jej pękla i nie trzeba było już go robić. Pęknięta torbiel nie jest szkodliwa dla ciała. Po usunięciu może się odnowić. Taka przypadlość.

pink elephant

pink elephant

mimo wszystko jednak zabieg to jakas ingerencja a slyszalam ze raz ruszone kolano bedzie sie ciagnelo

84373 pink-elephant Kobieta, 29 lat, Złocieniec
~Acha

~Acha

usuwanie torbieli, to nie to samo co duża ingerencja w kolano np przy wyskoczeniu, złamaniu itp.

~Komercha

~Komercha

Pink tez słyszałam o takiej opinii. Moim zdaniem operacja to jednak ostateczność, po co iśc pod nóż jak można jakoś inaczej temu zapobiedz.