Skocz do zawartości
Forum

Niegojące się rany


Gość Wszołek

Rekomendowane odpowiedzi

CZeść,
Mam pewien problem który jest obrzydliwy. Mam na nogach 2 niedojące się rany, każdy tak około 1 cm średnicy. Nie chcą się goić pomimo tego, że przy nich nie dłubie, dezynfekuję delikatnie codziennie to i tak nie chcą się goić. Mam je od jakieś 2 tygodni i caly czas są tak jakby otwarte i coś z nich wyplywa, to nie jest krew ale jakiś taki różowy plyn... Co zrobić?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Czy chorujesz na jakieś inne choroby??Cukrzycę, niewydolność serca??
Przy tych stanach rany goją się trochę gorzej.
Czy nie masz żylaków??Bo to kolejna możliwa przyczyna Twoich problemów- mogły zrobić Ci się owrzodzenia troficzne.
Trudno po tym opisie i bez obserwacji tych zmian powiedzieć Ci coś więcej.
Powinieneś się udać do lekarza celem weryfikacji. Najpierw zrób sobie poziom cukru, morfologię.
Być może będzie konieczna wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Pan Lekarz słusznie zapytał o inne choroby np. o cukrzycę. Jeśli chorujesz na cukrzycę, to każdy dzień zwłoki w działaniu(najlepiej udać się do dermatologa lub o ile sprawa wygląda poważniej to chirurga) może skutkować nawet amputacją. A jeśli nie chorujesz na cukrzycę to warto zrobić badania krwi. Wiem co piszę. Stopa cukrzycowa jest po prostu straszna, gdyż grozi trwałym kalectwem.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, powinnas sobie zrobic badaia, nie wiem dkladnie jakie ale moze zacznij od lekarza rodzinnego, zeby dal ci skierowanie do odpowiedniego specjalisty, bo to ze ci sie tak rany zle goja, nie jest normalna sprawa, takz jak najszybciej zrob badania.

Odnośnik do komentarza
Gość goska_876v

Na trudno gojące się rany i owrzodzenia najlepszy jest krem z colostrum Genactiv Colostrum działa antybakteryjnie i przyspiesza gojenie, zawiera czynniki wzrostu i mnóstwo substancji biologicznie aktywnych. Moja ciocia stosuje go na stopę cukrzycową, też ma paskudną ranę na stopie od cukrzycy i mówi że sprawdza się świetnie. Kup sobie ten krem, polecam.

Odnośnik do komentarza

No to masz problem którego medycyna naturalna rozwiązuje w ten sposób że lrkarz przez 1 rok będzie doił twoją kieszeń plus do tego drogie opatrunki które w zasadzie nic nie dają a potem szpital i ampytacja. przeżyłam to z moim synem tylko że po pół roku zrezygnowałam z usług profesorów -specjalistów stopy cukrzycowej ( taki szyld na drzwiach). Bez pomocy naszej medycyny wyleczyliśmy ranę w ciągu 1 miesiąca. Kłaniajcie się medycynie niekonwencjonalnej tj pijawki 3 zabiegi co tydzień a na codzień na noc liście aloesu, przekrojonę miąższ na ranę filia żeby nie wysychało a na dziń maść solcoseryl i każdego dnia rana mniejsza. Nie załamujcie się bo jest na to rada. Mój syn teraz docenił moc pijawek i teraz systematycznie co pół roku korzysta z gabinetu hirudoterapii

Odnośnik do komentarza

Witam, ja natomiast mam ranę na przedramieniu, paskudzi się już drugi tydzień pomimo tego, że starannie ją oczyszczam i odkażam. Niby się zasklepia, ale po kąpielach strup odpada i z powrotem to samo :( Macie jakieś dobre maści bez recepty, które przyśpieszyły by gojenie??

Odnośnik do komentarza

Kurcze, to dziwne, ponieważ octanisept dobrze dezynfekuje rany i jest używany po operacji. Tak samo dobry jest żel help4skin, przyspieszający gojenie się ran i formowanie strupa. Trudny przypadek to cukrzycy, ale i u nich można pomóc.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem, warto żeby ranę zobaczył lekarz, szczególnie jeśli nie jest powierzchowna. Jeśli się dobierze odpowiednie leki i środki do dezynfekcji to rana szybko się goi. Żel help4... mam w domu, przydaje się głównie podczas wypraw rowerowych, kiedy mocno trenujemy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...