Skocz do zawartości
Forum

Guzek zabrodawkowy


Gość ma...21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałam się poradzić co do wyniku mammografii piersi mojej mamy, Mama ma 57 lat i pierwszy raz w życiu po profilaktycznej mammografii została skierowana na dalsze uzupełniające badania. Dodam, że mama twierdzi, że nie wyczuwa zmian w piersi, pierś nie boli, nie ma żadnej wydzieliny itp. W mojej rodzinie do tej pory nikt nie cierpiał na tego typu schorzenia. Wynik mammografii jest następujący: Piersi o budowie tłuszczowej. Uwagi: guzek ? zabrodawkowo w PL niewidoczny w poprz.mmg-usg. Oczywiście mama umówiła się na dalsze badania natychmiast po otrzymaniu wyniku, ale bardzo się niepokoi (ja również). Bardzo proszę o odpowiedź, co takie zmiany mogą oznaczać.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Niekiedy mammografia nie pozwala na ostateczne stwierdzenie, czy guzek ma charakter łagodny czy podejrzany i w takich sytuacjach konieczne jest poszerzenie diagnostyki - tak jak zalecono w wyniku - wykonanie badania USG piersi, które pozwala zobrazować pierś nieco inaczej.

Wynik taki nie oznacza oczywiście, że zmiana ma charakter złośliwy, ale aby mieć pewność, należy wykonać dodatkową diagnostykę.

Ponad 80% zmian w piersiach to zmiany łagodne, ale jak wiadomo ryzyko raka piersi rośnie z wiekiem, największe jest u kobiet po menopauzie, dlatego też każdą wątpliwość należy wyjaśniać do końca.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...