Skocz do zawartości
Forum

Enterobacter Cloacae


Gość n i e p e w n a  3 1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość n i e p e w n a  3 1

od jakiegos czasu mam problemy z ukladem pokarmowym, z brzuchem gardlem, cały czas cos było nie tak. Była robiona morfologia i posiew ale nic nie wykazał. dopiero 2 posiew wykazał

Enterobacter Cloacae

czy ktoś mi moze powiedziec co to za bakteria? lekarz dał mi antybiotyk ale narazie nie widze zadnej znaczacej poprawy, a do tego jak na złosc mam zakażenie dróg moczowych chyba przez tą bakterie :/

czy ktoś mógłby mi konkretnie powiedziec co to jest jak moglam sie zarazic i ile mniej wiecej bedzie trwalo leczenie?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Nie napisała Pani skąd był brany wymaz dla posiewu (gardło?). Jest to o tyle istotne ponieważ Enterobacter cloace to rodzaj pałeczki jelitowej, która może wchodzić w skład fizjologicznej flory jelitowej przewodu pokarmowego. Proszę opisać dokładniej swoje dolegliwości, czy wynik morfologii krwi był w normie?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Wykryto u mnie ta bakterie w gardle. Moje pytanie brzmi. Czy moze ona powodowac problemy z przełykaniem, nadmierna wydzielina, napadowy kaszel szczegolnie wieczorem, bole blecow? czy objawy te wskazuja na inne przyczyny?

Antybiotyk ktory zalecano to Sulfamethoxazolum, Trimethoprimum ale to zwykly biseptol i mysle ze za slaby.
Ostatecznie ciprofloksacyna, gentamycyna. Czy mozna czyms innym?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jeżeli w posiewie zostanie wykryta nieprawidłowa bakteria (tzw. która nie należy do flory bakteryjnej danej okolicy) zazwyczaj dołącza się antybiogram czyli wykaz antybiotyków na jaki dany patogen jest wrażliwy. Wtedy można zastosować celowane leczenie mając pewność, że zadziała.

Wracając do pytania - sądzę, że należałoby poszukać innych przyczyn takich dolegliwości. Proponuję badania w kierunku astmy oskrzelowej (spirometria) oraz refluksu żołądkowego (najlepiej gastroskopia).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mysle, że Pani doktor dopiero "raczkuje". To, że daje się antybiogram to oczywiste. Czasami trzeba ukierunkować diagnostyke gdy lekarzom zabraknie pomysłow. Dlatego wykonałem wymaz. Moje pytanie dotyczyło czy bakteria ta może powodować takie dolegliwości jakie podałem. Odpowiedz typu, ze nalezy poszukać innych przyczyn to nie tedy droga. Oczywiście jest inne schorzenie dotad nie do konca poznane tzw ipf choc wedlug roznych specjalistow najpierw byla muko pozniej ipf a jeszcze troche to bedzie cos innego .

Z tego co piszą w internecie jest to dość groźna bakteria, która atakuje układ moczowy oraz przyczynia sie do zapalenia płuc. Chciałem tylko wiedzieć, bo jesterm dociekliwy czy faktycznie może miec wpływ na kaszel, problemy gardłowe, oddechowe skoro tego wczesniej nie bylo a zaczelo sie po ostatnim pobycie w szpitalu. Oczywiscie zakladajac ze to nie ipf.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...