Skocz do zawartości
Forum

Częste bóle brzucha i wzdęcia


Gość Malinka1803

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Malinka1803

Witam serdecznie. mojego męża dosyć często boli brzuch w okolicach pępka i dokuczają mu wzdęcia. Wydaje mi się że trwa to już dłuższy okres czasu może nawet kilka miesięcy bardzo martwię się o niego dodam że pali papierosy paczkę dziennie nie wiem czy ma to jakiś wpływ na te bóle? Ciężko jest mi namówić męża na wizytę u lekarza dlatego pisze tu może ktoś z Was miał podobny problem? Bardzo liczę również na odpowiedź eksperta. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Malinka1803

Nie ma twardego brzucha poprostu go boli ale ten ból przechodzi sam i do tego ma te gazy często bardzo. wydaje mi się że to zła dieta aczkolwiek i tak powinien pójść do lekarza nie zaszkodzi. Ja naszykuje mu jedzenia na dwa dni do pracy bo mąż pracuje na wyjeździe a on to je cały tydzien nieraz moim zdaniem to też może mieć wpływ na to jak sądzisz? Wogole nie jada jogurtów ogólnie nic na mleku bo mówi że nie lubi ale tam są przecież te dobre bakterie... już sama nie wiem... :-/

Odnośnik do komentarza

no moze byc od diety, gazy sugeruja wlasnie ze je za ciezkie produkty i zoladek nie trawi ich w pelni. Musi zmienic diete na cos lzejszego czasem na sniadanie dobrze jest wypic jogurt czy kefir bo tam sa zywe kultury bakterii one tez maja wplyw na prace zoladka, z tego co wiem to napoje energetyczne bardzo niszcza zoladek, jak pije to niech przestanie, albo niech robi sobie herbatki ziolowe na wzdecia albo pigulki na prace jelit ale musi diete zmienic to na pewno. A nie ma nadwagi? Co najczesciej je?

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza
Gość Malinka1803

nie ma nadwagi raczej niedowagę:-) jest chudy dużo pracuje fizycznie rano kawka i papieros. Pytałam czy nie ma biegunki mówi że nie normalnie raz dziennie się wypróżnia. Je duuużo ziemniaków pod różną postacią i mięsa. kupuje sobie też te gotowe dania ze słoików. Źle się odżywia to napewno masz rację Daria że powinien więcej takich lekkich rzeczy jeść ale z mężczyzną jak z dzieckiem...

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Powinna Pani koniecznie namówić męża na wizytę u lekarza a także na zmianę nawyków (rzucenie palenia). Objawy jakie Pani opisuje są dość niespecyficzne ale to oznacza, że mogą być objawem zarówno łagodnych jak i poważnych schorzeń. Bóle w nadbrzuszu mogą towarzyszyć przewlekłym zapaleniom żołądka, dwunastnicy oraz trzustki, należy też pamiętać, że mogą być pierwszym objawem nowotworu tych narządów, które są częstsze u mężczyzn oraz palaczy tytoniu.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Wzdęcia są od zaburzeń trawienia,warto byłoby zrobić usg brzucha,
nie rozumiem jak można się bać iść do lekarza,skoro dolegliwości się dłużej utrzymują,

na pewno warto zmienić dietę,nie jeść potraw wzdymających,można pić herbatki na trawienie ,bardzo dobrze robią na wzdęcia kwaśne przetwory mleczne.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...