Forum Zdrowie

Drętwienie opuszków palców

~angorka

~angorka

Cześć, to ja jeszcze raz
czasami zdarza mi się, że drętwieja mi opuszki palców. Dokładniej, drętwieja mi opuszki u lewej reki zazwyczaj palec wskazujący, środkowy albo mały (czasem wszystkie na raz). Co to może być?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

xSandra

xSandra

może to coś z krążeniem, ja czasami tak mam, że dretwieją mi opuszki palców i wtedy zazwyczaj mam zimną rękę, wówczas zaciskam mocno pięśc i puszczam i tak powtarzam wielokrotnie, jak pobudze krążenie to wtedy znika te uczucie drętwienia Ty tez tak spróbuj, dodatkowo mozesz zazywać magnez może masz niedobór stąd drętwienia

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 27 lat, Kraków
aanielkaa

aanielkaa

a nie przygniotłas sobie reki np śpiąc albo nie uderzyłas? czasem nawet nie wiemy jak sie gdzies uderzymy a potem wychodza jakies siniaki albo zdretwienia

17 aanielkaa Kobieta, 34 lata, Kraków
Lek. Piotr Raganowski

Lek. Piotr Raganowski

Odpowiedź eksperta

Witam Angorka,
A czy czasami czujesz, że ciężko utrzymać Ci w tej lewej ręce jakiś przedmiot??Pracujesz fizycznie??
Być może zaczyna się u Ciebie zespół cieśni nadgarstka, lub masz jakiś stan zapalny nerwu, lub problemy z krążeniem, czy obręczą barkową, lub kręgosłupem. Przyczyn może być wiele;) Bez zbadania więcej Ci nie powiem:)
Myślę, że powinnaś udać się do ortopedy lub neurologa. Może on zlecić Ci badanie EMG i zakwalifikuje Cię do zabiegu lub otrzymasz leczenie farmakologiczne w zależności od przyczyny i nasilenia objawów.

Pozdrawiam Piotr

83776 lek-piotr-raganowski Mężczyzna, 29 lat, Stalowa Wola