Skocz do zawartości
Forum

Swędzenie skóry


Gość Agata M. 22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agata M. 22

Dzień dobry
Mam na imię Agata Mam 22 lata.
Pisze, ponieważ od 2-3 tygodni mam pewną dolegliwość, a mianowicie odczuwam swędzenie skóry. Najczęściej czuję te uczucie rano albo wieczorem, zwłaszcza po kąpieli. Nie mam żadnych krostek ani plamek, ale skóra swędzi zwłaszcza na nogach. Mam bardzo suchą skórę i zastanawiam się czy to może być od tego. Czy powinnam intensywnie nawilżać i swędzenie ustapi czy może to jakas choroba i powinnam udac się do dermatologa?
Pozdrawiam
Aga

Odnośnik do komentarza

może to być jakaś reakcja alergiczna: zmien mydło, zmien proszek do prania, płyn do płukania i pij wapno, dodatkowo nawilżaj najlepiej jakimś balsamem do bardzo suchej skóry, nawilżaj codziennie rano i wieczorem i obserwuj czy po tygodniu będa jakieś zmiany na lepsze, jesli bedzie poprawa, kontynuuj te nawilzania, jesli nei,t o idz do dermatologa dlaczego tak Cie swedzi i dlaczego masz taka sucha skore, mozesz miec problemy z tarczycą, moze tez tarczyce zbadaj

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

oprócz nawilżania możesz też brac kapsułki nawilżające skórę od wewnątrz hydro mają dopisek, one właśnie sa dla kobiet, które mają bardzo sucha skórę i potrzebują nawilżania nie tylko od zewnątrz ale i od wewnątrz. Nie myj się mydłem, nie kostka tylko zelem i pij 2 litry wody dziennie. Najlepiej mineralnej. Jesli pojawią się plamki, krostki, albo cos co będzie sygnałem, że swędzenie jest nie tylko od suchej skóry, wtedy musisz isc do dermatologa.

Odnośnik do komentarza

Witam Agata,

Jeżeli swędzenie występuję po kąpieli, to może być to związane z jakimiś kosmetykami, które używasz do pielęgnacji.
Skóra sucha jest charakterystyczna dla alergików.
Postaraj się wymienić kosmetyki. Stosuj jakiś balsam do ciała.
Dobry do mycia dla alergików jest "Biały Jeleń". Nie posiada on sztucznych barwników i konserwantów. Możesz także stosować kremy i kosmetyki z serii AA, które specjalnie są przeznaczone do stosowania dla skóry alergicznej.
Jeżeli nic nie przejdzie udaj się do Dermatologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...