Skocz do zawartości
Forum

Uczucie bicia serca w brzuchu u nastolatki


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zauważyłam że bije mi serce w brzuchu. Mam 12 lat,nie mam jeszcze miesiączki. Jestem chora i leże w łóżku i położyłam sobie rękę na brzuchu i czuje że bije mi tam serce coś takiego jak puls .
Co to może być ? Narazie nie mówie tego rodzicom .

Odnośnik do komentarza

Myslę, że to nic powaznego, może serce Ci mocno bije Ty jesteś szczupła i dlatego masz takie uczucie, że Ci bije serce w brzuchu. nie przejmuj się tym za bardzo. Obserwuj się kilka dni, wszystko powinno się unormowac, jesli nie, i zauwazysz, ze serce bije nie równo za mocno, albo cos jest nie tak, mozesz isc do higienistki w szkole aby Cię osłuchała i wtedy lekarka Ci powie czy masz isc na EKG z rodzicami czy raczej nie jest to potrzebne :)

Odnośnik do komentarza

a może stresujesz sie i na tle nerwowym masz takie uczucie, że serce bije Ci w brzuchu? Czasem gdy sie denerwujemy mamy uczucie ze serce bije gdzies przy szyi czy cos, bo puls wzrasta i tak nam sie wydaje. Jesli takie uczucie pojawia sie gdy sie stresujesz lub czyms martwisz, to moze to byc na tle nerwowym, wtedy najlepiej wypic szklanke melisy, odddychac gleboko, wyciszyc sie i uspokoic :)

Odnośnik do komentarza

Witam Ar,

Przy chorobie serce bije trochę szybciej i mocniej(często występuje tachykardia). Jeżeli jesteś szczupła drgania mogą przenosić się na jamę brzuszną.
Jeżeli powyższemu objawowi nie towarzyszą inne patologiczne objawy- nie musisz się tym przejmować.
W przypadku nie ustąpienia objawów po chorobie- możesz zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu celem szczegółowego badania.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...