Skocz do zawartości
Forum

Rwa kulszowa


Gość Dobracórka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dobracórka

Mój tata odkąd pamiętam narzeka na nawroty rwy kulszowej. Czasami ból jest tak silny, że aż ma trudności z poruszaniem, wręcz nie może chodzić. Oczywiście jak to często bywa do lekarza nie chce iść. Bo stwierdza że to starość i w pewnym wieku jak nie boli znaczy się trup;/ Tylko że tata taki stary nie jest ma 53 lata. Ataki rwy zdarzają się raz czasem dwa razy w miesiącu, to zlezy ile tata pracuje bo wykonuje on prace gdzie sporo razy się pochyla i podnosi rzeczy. Jak mogę mu pomóc i może ktoś ma jakieś sposoby na zawleczenie go do lekarza?

Odnośnik do komentarza

Nie wierzę że ma prawdziwą "rwę" - bo zrobiłby WSZYSTKO żeby się jej pozbyć. Może po prostu boli Go kręgosłup ale wątpię by miał rwę kulszową.... Jak ktoś sam sobie nie chce pomóc to trudno - za nikogo nie można "zrobić siku". Są rzeczy które samemu trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość 545

Można jedynie zachęcić żeby długodystansowo coś w tymi bólami próbował zrobić..to za mało brać tabletki kiedy zaczyna się ból. Rwa i ogólnie bóle najczęściej są z przeciążeń kręgosłupa, spięcia mięśni, gdy z kolei inne są za słabe. Z rozwiązań nie farmakologicznych warto by pomyślał o specjalistycznej terapii manualnej i ćwiczeniach indywidualnych z terapeutą. Takie zabiegi mogą wyprowadzić no ale trzeba chcieć. Jeśli chodzi o Gdańsk to w Alto na Przymorzu jest fajna oferta mogę polecić. Jak szukać gdzie indziej to podobnej placówki

Odnośnik do komentarza

KONIECZNIE LEKARZ, to jednak kręgosłup, warto sprawdzić co się dzieje
Ja bagatelizowałam silne bóle kręgosłupa przez kilka miesięcy, ostatecznie skończyło się poważną operacją
Po zrobieniu RTG czy tam innych badań dobry fizjoterapeuta też się przyda
No i na bóle pleców cuda działa basen. Można ewentualni zastanowic sie nad wybraniem sie na masaż pleców. Sama chodziłam ostatnio i również mi pomogło.

Na masaż chodzilam do Derma Med w Krakowie https://www.derma-med.pl/masaze-spa/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...