Skocz do zawartości
Forum

hemoroidy


Gość ro...et

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem chłopakiem mam 17lat. Dzisiaj rano przy oddawaniu stolca poczułem ból przy odbytnicy
myślałem, ze to jednorazowy ból. Gdy brałem prysznic znów poczułem ze coś tam jest iniewygodnie się czułem. Zbadałem to palcem i później przed lustrem. Jest to mały guzek lekko wiśniowy który jest na zewnątrz odbytu. Po naciśnięciu go czuję ból i się ten guzek chowa do odbytu. Nie chcę mówić o tym dla rodziców bo się wstydzę. Co mam robić. Na forum kobieta miała identyczny problem i ktoś jej napisał ze to hemoroidy kupiła jakieś leki i jej pomogło.

Odnośnik do komentarza
Gość stara-baśń

moim zdaniem to może być hemoroid, kup sobie hemorectal to sa czopki doodbytnicze i smaruj mascia procto glyvenol czy cos takiego, czasem w tv reklamuja wlasnie masci na hemoroidy albo zapytasz w aptece najlepiej wez i czopki i maść i dbaj o higiene dobrze sie podcieraj i podmywaj, staraj sie tez nie siedziec cały czas, troche chodzic i nosic najlepiej bawełnianą bieliznę

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Prawdopodobnie to guzek krwawniczy czyli hemoroid. Skuteczne jest stosowanie czopków (dostępne bez recepty) - np. Posterisan, Hemorol (dwa razy dziennie do ustąpienia objawów), stosowanie nasiadówek (np. kora dębowa) oraz stosowanie diety bogatoresztkowej (warzywa, owoce, otręby - 2 łyżki dziennie).

Niestety problem ten może nawracać (trzeba unikać zaparć, nadmiernego oziębienia tej okolicy ciała).

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Hemoroidy. Kup w aptece np. posterisan czopki do wewnątrz i maść na zewnątrz,rutynę na uszczelnienie naczyń krwionośnych. Nie jedz orzeszków ani innych ciężko strawialnych pokarmów. Pij dużo wody niegazowanej. Uważaj przy podcieraniu. :)

Odnośnik do komentarza

Siność wywodzi się z obrzmiałych żył widocznych gołym okiem. A czy zmieniłaś dietę? Wdrożyłaś ćwiczenia? Masz zatwardzenia czy biegunki? Ile wody pijesz? Jak wygląda stan żył na nogach,są widoczne? Czy jesteś otyła? Pół roku to długi czasz więc trzeba by było zgłębić problem.

Odnośnik do komentarza

Diety żadnej nie mam, jem to co jest po prostu. Mam 21lat Wazę 60kg przy wzroście 164cm. Wody piję mało. Nie ćwiczę, aktualnie jestem bezrobotna więc zero aktywności fizycznej. Hmm żyły na nogach mam widoczne, ale są też widoczne na rękach . Myślałam że po prostu mam tak po mamie bo u niej też są widoczne. Guzki nie krwawią aktualnie wogóle, nie bolą. Krwawiły jak pracowałam w chłodni w zimnie. Jednak gdy skończyłam pracę odrazu przestały. Miałam na przemian zaparcia i biegunki. Teraz zdarzają się częściej zaparcia. Nie raz czuję jak stolec zalega w odbycie. Od parcia obniżyła mi się nawet przednia ściana pochwy(tak myślę, że to od tego czekam na wizytę u ginekologa) Co jeszczę mogę dodać, od roku przyjmuję antykoncepcję hormonalną, teraz doszedł Eutyrox na tarczycę, a także przyjmuję Ranloc na zgagę. Górny odcinek pokarmowy w porządku poł roku temu miałam robioną gastroskopię. Można powiedzieć, że guzki mi wcale nie dokuczają jednak nie wygląda to zbyt ładnie i daje mi do myślenia. A że jestem panikarą co do chorób bardzo się marwię.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje potwierdzenia - wiem że zaraz zaczną się wpisy - potwierdzi to lekarz itp . Stosuję Proktohemolan w żelu i wczęsniejsze dolegliwości typu śwedzenie, drobne krwawienie ustąpiły ale mimo wszystko nadal nie wygląda to ciekawie... Potwiedźcie mi czy mając hemoroidy po wypróźnieniu może występować chwilowe ogólne osłabienie, zawroty glowy, zaparcia? Już po mału zaczynam mieć myśli że to może rak.... Pójdę do proktologa ale boję się ew. kolonskopii. Czy ktoś ma podobne hemoroidy bądz objawy?

monthly_2015_02/czy-to-hemoroidy_2564.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość karol1111

Witam, a powiedz mi, miałaś robiony jakiś zabieg ?
Ja miesiąc z 5 tygodni temu miałem robiony zabieg metodą barrona (gumkowanie) na hemoroidach 1-2 stopnia.

Niestety u mnie mimo zabiegu wygląda to tak samo, przy parciu widzę coś podobnego jak na zdjęciu, po czym się chowa, nie wiem czy to normalnie, niedawno przy parciu pojawiła się krew i towarzyszy mi już przez kilka dni. Lekarz na wizycie 2 tygodnie temu twierdził, że wszystko jest ok, i jest bardzo ładnie... Moim zdaniem wygląda źle.

Powiedz mi jeszcze coś o tej twojej pracy, ja również pracuję od roku w chłodni (4 stopnie celcjusza, 10h dziennie chodzenia i podnoszenia pudełek ). Wcześniej nie zaobserwowałem hemoroidów, czy to przez tą pracę ?

Również bardzo mnie to martwi.

Odnośnik do komentarza

Zabiegu żadnego nie miałam, aczkolwiek ostatnio odwiedziłam proktologa i tak samo na to coś nie powiedział nic złego. Powiedział tylko że jedni maja bardziej ciemny inny bardziej jasny odbyt... Zalecił rektoskopie, nie wiem czy coś tam wyczuł badaniem palcem, czy po prostu każdemu to się zaleca do lepszego sprawdzenia czy wszystko jest okej. Moze po prostu przez moje objawy to zalecił (ból podbrzusza, cieniutkie stolce, kleiste, przez te wypustki mam problem z dokładnym podcieraniem i tre ze w koncu mam krew na papierze) często boli mnie po lewej stronie pod żebrami , jak nie wypuszczę gazów to przeżywam okropny bol brzucha. A co do pracy także robiłam na stojąco 8h w zimnie zdarzało się dzwigać, i od zimna na bank się pogarsza, hemoroidy nie lubią zimna, to tak samo jak byś usiadła na zimnym cemencie zaraz bol a na dodatek zapalenie pęcherza. Teraz nie pracuję, ale tak samo siedzący tryb życia nie pomaga w niczym hemoroidom ( w sumie jak by to nie ując czy siedzac czy stojac to nic nie jest dobrego dla tych stworów ;/ )

Odnośnik do komentarza
Gość karol1111

Dziękuje za odpowiedź Kasiu.

Czyli poszłaś do proktologa mając odbyt jak na zdjęciu w pierwszym poście i nie powiedział nic złego ? Nie chodzi tutaj czy bardziej jasny czy ciemny odbyt, tylko o te narosty przy parciu... mnie jakoś to bardzo niepokoi. Co to jest?

Stolec również mam cienki, do końca się nie wypróżniam, i z tym podcieraniem też problem, muszę robić to długo...

U mnie też pojawia się czasami kleista wydzielina o barwie przeźroczystej w czasie przed oddaniem stolca.

U mnie było tylko badanie palcem per rectum, i jak wspomniałem wcześniej, lekarz stwierdził - że wszystko jest w porządku, że hemoroidy odpadły.

Zastanawia mnie więc, czym są te narosty ? Mam bardzo podobne do tych twoich... Jestem za granicą, do Polski wracam dopiero za rok i bardzo mnie to martwi...

Odnośnik do komentarza

Witam, jestem około 5 tygodni po zabiegu gumkowania dwóch hemoroidów, które były na przełomie I i II stopnia, tak stwierdził lekarz.

Po zabiegu towarzyszył mi ból tylko przez pierwsze 12 godzin, hemoroidów nie widziałem, aby odpadły, a może nie odpadły ?

Powiem szczerze, że od 10dni znów mam krwawienie i dyskomfort podczas oddawania kału, byłem na wizycie kontrolnej dla świętego spokoju po około 3 tygodniach i lekarz stwierdził, że wszystko goi się bardzo pięknie i przepisał jeszcze diosminę i żel proctanal do regeneracji i pielęgnacji okolic odbytu. Od kilku dni zacząłem używać Hemoclin Żel na bazie aloesu, do tego dban o dietę, biorę syrop na rozrzedzenie kału, a krwawienie nadal występuje, jest zauważalne jako "pasek lini prostej na kale" i na chusteczkach przy podcieraniu.

Dodaję jeszcze świeże zdjęcie jak to wygląda podczas parcia, gdy parcie nie występuje, wszystko się chowa. Co to jest ? Pozostałości po operacji, a może fałdy/wyrostki anodermalne ?

Bardzo mnie to smuci, na zabieg poszedłem prywatnie, specjalnie przyleciałem z zagranicy , miesiąc urlopu zaplanowany pół roku wcześniej, a nie mam pewności, że zabieg się udał... Jeśli nie to będę musiał się zdecydować na zabieg w Anglii...

Pomocy

monthly_2015_03/czy-to-hemoroidy_2762.jpg

monthly_2015_03/czy-to-hemoroidy_2763.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam, u mnie swędzenia i pieczenia nie ma, pojawia się jedynie czasami krwawienie podczas twardszego stolca... No i przed oddaniem stolca minimalnie, ale troszkę tak jak by wydzieliny się pojawiało.

Pisałaś, że byłaś u lekarza i powiedział, że to nic groźnego. A może są to tzw fałdy/wyrostki anodermalne ? Skoro byłem na badaniu i u mnie proktolog również powiedział, że wszystko jest ok... A może wszyscy przy parciu mają podobnie?

Napiszę e-mail do mojego proktologa z zdjęciem i całą sytuacją, zobaczymy co odpisze, napewno poinformuję w tym temacie aby Cię Kasiu uspokoić.

Odnośnik do komentarza

Witam, doktor pisze, że wygląda to na zewnętrzne żylaki odbytu (hemoroidy) . Że mogą się z czasem powiększać i dawać dolegliwości, ale że nie ma powodu do niepokoju...
Napisał też, że w razie dyskomfortu dobra by była maść ze sterydem przez kilka dni np.proktosedon . Ciągle jednak przekonuje, że nie ma powodu do niepokoju... Może tak mówi, ze względu, że coś poszło nie tak na zabiegu?

A ja się strasznie niepokoje, przed zabiegiem miałem I-II stopień choroby, w tym momencie wygląda mi na II-III, i lepiej raczej nie będzie, wiadomo hemoroidy nie zanikają same, mogą się jedynie powiększać...

Jest tu ktoś poza mną i Kasią ? :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...