Skocz do zawartości
Forum

Kłujące bóle brzucha w okolicy pępka i nadbrzusza


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 17 lat od kilku tygodni mam bóle brzucha są one podobne do kłucia. Na początku pojawiały się w okolicy pępka a teraz najczęściej w okolicy nadbrzusza. Najczęściej występują one rano i wieczorem i trwają kilka sekund w pewnych momentach mam wrażenie jakby mój brzuch się skurczał. Nie chce iść do lekarza a niewiem co mi jest i martwi mnie to. Proszę pomóżcie mi i nie piszcie, że mam iść do lekarza. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nie chcesz iść do lekarza? Przeciez przez internet nikt Cię nie zbada i nie wypisze Ci recepty na leki. To o czym piszesz może być chociażby zapaleniem dwunastnicy, która własnie objawia sie kłuciem w okolicy pępka i trochę wyzej. Ale żeby miec pewność czy to to, lekarz musi Cię zbadać, zrobić USG, bez tego nie mozna być pewnym niczego na 100%. Dzięki badaniu będzie mógł dopasować odpowiedni lek dla Ciebie. Zanim się zastanowisz nad wizyta u lekarza, staraj się jeść lekkie posiłki, unikaj smażonego i tłustego. Dwunastnica może boleć w związku ze stresem jeśli prowadzisz stresujący tryb zycia albo jesteś osobą nerwowa musisz się wyciszyć, bo nerwy bardzo oddziałują na brzuch i organy.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Kłujące bóle brzucha mogą być wyrazem różnych schorzeń, lub stresu.

Czasami towarzyszą stanom zapalnym dwunastnicy lub żołądka, więc warto udać się do lekarza, który zdiagnozuje problem, oraz zaleci odpowiednie leczenie.

Podstawą zapobiegania takim sytuacjom jest spożywanie regularnych posiłków, unikanie mocnej kawy, herbaty oraz mocnych alkoholi, niepalenie papierosów.

Niestety przez internet nie da się stwierdzić jednoznacznej przyczyny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...