Skocz do zawartości
Forum

Silny ból brzucha w okolicy krętniczo- kątniczej


Gość ex...em

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam 20 lat, mój problem rozpoczął się w 2009 roku. Po wypiciu (jakkolwiek nie wiem czy ma to związek) soku jednodniowego marchewkowego dostałam ogromnego napadu bólu brzucha. W przychodni skierowano mnie do szpitala - podejrzenie wyrostka, ból występował po prawej dolnej stronie brzucha. Wyniki z tamtego okresu:
HgB 12,9, HCT 36,8, k.czy. 4350000, kb. 7880, MCHC 35, płytki krwi 152000, Na 139, K 3,8, chlorki 101 mmol/l, CRP 48,6 mg/dl, aspat 19, alat 10, amylaza 49.
CRP 56,5 mg/l w dniu przyjęcia i w dniu wypisu 17 mg/l. (po 2 dniach)
Wypisano mnie z rozpoznaniem - Bóle brzucha. Podjęliśmy leczenie prywatnie, na USG (4 dni po ataku bólu) wyszła powiększona śledziona - 140 mm (dziś ma 127 mm) i : W okolicy krętniczo - kątniczej jelito wypełnione treścią płynną z cechami pogrubienia ściany i obrzęku śluzówki z zachowaniem warstwowości ściany bez cech nacieku okołojelitowego oraz z odczynem zapalnym tkanki tłuszczowej okołojelitowej. Wokół kątnicy liczne węzły chłonne hypoechogeniczne odczynowe wlk. do 8-12 mm.
Dziś brzmi to: Nieco zwiększona ilość treści płynnej jelitowej w końcowym odcinku jelita cienkiego. Śluzówka jelita w tym odcinku wydaje się być dyskretnie pogrubiałe, ruchomość jelita zachowana. W okolicy widocznych jest kilka wydłużonych węzłów chłonnych dł do 12-14 mm.
Minęły 2 lata. Bywa, że 3 miesiące nie czuję żadnego bólu (nie mogę jeść do dziś kilku potraw które powodują zawsze ból), jednak ostatnio złapał mnie ponownie, mocno. Zrobiono gastroskopię i kolonoskopię, pobrano kilka wycinków -wynik znakomity. Nie widać żadnych zmian, wszystko dobrze, nawet pod mikroskopem. Mam piękne jelita.
Badanie na jersiniozę wyszło wątpliwe - bardziej ku negatywnemu.
Ból zawsze występuje w tej okolicy krętniczo kątniczej. Tylko tam występują owe węzły chłonne powiększone, pogrubiona ściana jelita widoczna na USG....
Chciałam się poradzić, co można jeszcze zbadać? Póki co, wychodzi, że jestem okazem zdrowia. Badania ogólne krwi, moczu, wszystko wporządku. Ginekologicznie również. Jelito od środka czyste, jednak USG ukazuje coś. No i będę szczera - bywa, że ból jest nie do zniesienia. Teraz towarzyszy mi już miesiąc, dzień w dzień, jednak po tygodniu jest już taki do zniesienia, przyzwyczaiłam się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...