Skocz do zawartości
Forum

Napady senności u nadpobudliwej osoby


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z sennością i mocno mnie zastanawia z czego to wynika, gdyż nie wiem czy mam się podejmować leczenia czy nie. Do pracy jeżdżę pociągiem i mój problem polega na tym, że czasami mam takie napady senności, że nie potrafię ich kontrolować. Do tego stopnia, że w trakcie pisania smsa czy nawet rozmowy z koleżanka mam tzw odjazdy nawet na sekundy podczas których jest w stanie mi się coś przyśnić. Pracę mam biurową i siedząc przed komputerem również czasem zaczynam byś strasznie senna. Mam 30 lat, nie wydaje mi się aby był to stan depresyjny aczkolwiek jako nastolatka chorowałam na anoreksje i bulimie i nie ukrywam, że ataki bulimiczne mi się czasami, a nawet często zdarzają. Są okresowe i mijają. Oczywiście zawsze szukam przyczyny takich sytuacji, ale nie jestem w stanie ich odnaleźć. Nie należę do osób bardzo otyłych, przy 159 cm ważę 57 kg. Ostatnio bardzo mnie to stresuje, gdyż moje założenie jest aby schudnąć do 50 kg. Jednakże piszę w sprawie mojej senności, bo nie mam pojęcia czego jest przyczyną. Chciałabym również zaznaczyć, że jestem dość nadpobudliwą osobą, czasem rodzina krzyczy na mnie, że nie potrafię odpocząć tylko zachowuje się jakbym miała ADHD. Może jest to też swojego rodzaju obrona przed atakami bulimicznymi, gdyż jak jestem maksymalnie zajęta to nie myślę o tym. Nakreśliłam Państwu mój problem i bardzo proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Nadmierna senność może wynikać z przepracowania i w takiej sytuacji zwykle przechodzi po solidnym odpoczynku. Na zaburzenia snu ma również wpływ wiele chorób takich jak mononukleoza, depresja. anemia, cukrzyca, niedoczynność tarczycy, schorzenia neurologiczne i wiele innych. Jeśli ten stan nie jest związany z przemęczeniem to warto udać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...