Skocz do zawartości
Forum

Zawroty, ból głowy i mdłości przy tężyczce


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam taki problem od paru dni mam zawroty i ból głowy co wczesniej zdarzalo mi sie bardzo rzadko a jak juz to nie trwalo to długo teraz juz pare dni sie mecze i z bólem i z zawrotami do tego dochodzą mdłosci i osłabienie czasem kolatanie w sercu co dziwne zwiekszony apetyt czym to moze byc spowodowane napewno nie jestem w ciazy to podkresle !! choruje na tężyczke tzn od ponad roku nie mialam rzadnego napadu dretwienia rąk czy innych czesci ale gdy tylko wypije wieksza ilosc alkoholu zaraz sie to zaczyna na nowo dlatego alkoholu nie spozywam za czesto a jak juz to w malych ilosciach !! banghead.gif kupilam sobie teraz centrum moze troche pomoze czy powinnam brac dodatkowo jakies wapno ?? Nie wiem co robic Pozdrawiam dorota

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Tężyczka sama w sobie nie jest chorobą, ale objawem występującym wtórnie do niedoboru wapnia w organizmie.

Najczęstszą przyczyną jest stan po usunięciu przytarczyc w trakcie operacji tarczcycy, ale także niedobór magnezu, niedobór witaminy D, zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, stosowanie leków moczopędnych.

W przypadku stwierdzonego niedoboru wapnia konieczne jest jego uzupełnianie. Nie napisała Pani czy jest pod kontrolą lekarską w związku z objawami niedoboru wapnia, poziom wapnia powinno kontrolować się raz na jakiś czas.

Najlepiej jeśli zgłosi się Pani do lekarza, który zbada Panią i pomoże dojść przyczyny Pani dolegliwości. Zawroty głowy mogą wynikać z róznych przyczyn - neurologicznych, laryngologicznych a także kardiologicznych.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...