Skocz do zawartości
Forum

Rokowanie przy niewydolności układu oddechowego


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Moj Tato jest w bardzo ciezkim stanie. Jest po dwoch udarach i ostatnio mial zawal (ma tylko 70 lat). Po wielu konsyliach zostal zoperowany. Mial miec dwa bypassy, ale podczas operacji lekarze zdecydowali sie tylko na jeden. Po operacji na trzeci dzien wyjeto mu rure z buzi (respirator) i mial tylko maske. Byl bardzo niespokojny, bardzo nierowno oddychal. Pozwolono mi wejsc na OIOM, zeby go uspokoic. Mialam wrazenie, ze mnie slucha, otworzyl oczy i nawet uscisnal mi reke. Bylam bardzo pozytywna, ze jest na dobrej drodze. Niestety nastepnego dnia zostal zaintubowany, nie mialam zadnego kontaktu z nim. W 6-sta dobe po operacji zostal przewieziony do innego szpitala. Powiedziano mi, ze ma niewydolnosc ukladu oddechowego. W innym szpitalu dowiedzialam sie, ze praktycznie nie ma pluc sa mokre z zalogami - wszedzie krew. Serce nie jest w stanie zasilic calego organizmu. Tato oddycha 100% tlenem przy pomocy respiratora. Ma silna miazdzyce i tylko jedna aorta szyjna jest 50% drozna.
Moze jestem marzycielka i sie ludze, ze z tego wyjdzie. Prosze mi szczerze powiedziec jakie ma szanse? Czy byly przypadki, ze osoby doszly do siebie po takiej operacji i w podobnym stanie zdrowia.
Joanna

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Z Twojego opisu wynika, że sytuacja jest naprawdę ciężka. Z drugiej strony trudno pisać o rokowaniach nie znając dokładnie historii choroby, wyników badań oraz nie badając pacjenta. Powinnaś odbyć szczerą rozmowę z lekarzem prowadzącym Twojego ojca. Gdy wyraźnie o to poprosisz, z pewnością wyczerpująco poinformuje Cię o stanie zdrowia i ewentualnych rokowaniach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...