Skocz do zawartości
Forum

Zmienne nastroje, wylewy podskórne i ból całego ciała przy raku krtani


Gość gr...or

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczace stanu mojego ojca..a zatem ojciec od ok.3,5 roku mineło jak przeszedłusunięcie krtani wraz z marginesem dodatkowym ponieważ zdignozowano u niego CA IV stopnia krtani Około 3 lat było dobrze ,kontrole nic nie wskazywały ,od ok.pół roku temu pobolewał go bok okolcy brzucha .Zdiagnozowano u niego płyn w opłucnej ,położono go na internie i ściągnięto płyn ,póżniej nie nachodził .Porozmowie z ze spejalistą wiedziałam ze to mogą być przeżuty.Póżnienictakiego się nie działo ojćiec został zakwalifikowany na chemie .Był jako tako spokój oprócz popowrotnych omdleń spowodowanych jak mowiono spadkiem elektrolitów z racji tej też że mało pił. Pojawił się też incydent z obrzmienia łokcia z wyciekiem wodnisto -ropnym ,gdzie ja łączyłam to z dną moczanową ?..specjalista twierdzł żeto po uderzeniu ??był antybiotyk wdrożony,nieznacznie pomogło na tyle że ojca dopuścili do dalszej chemi. Dostał 4 ? bodajże razy do tego czasu chemie.Ojcic mój jak go oceniali był cały czas w dobrej kondycji, apetyt miał choć jadał ..co mnie denerwowało..dużo i tłuściej po prostu to na co miał ochotę były to ryby to tak! ale też były to tłuste wędliny itp. nie słuchał nas! Miesąc temu dostał udaru lewo-stronnego niadotlennego .Początek był grożny wiadomo! ale powolutku wracały mu siły jak zwykle po przyjeżdzie z następnej chemi.Doszedł do siebie na tyle że nadal ma niedowład lewostronny, lepiej go można zrozumieć bo ,szepce ,wyrażniej ale ma zmienne nastroje tj. raz jest spokojny! a nie był wcześniej taki a nawet bardzo sokojny!nawet płaczliwy opowidający że to koniec z nim itp. a następnie ma zaostrzone rysy twarzy i grożny wygląd oczu ! i strasznie nerwowy !! Proszę o wypowiedzenie się specjalisty ..jak to można rozumieć i czego można się spodziewać?? tata mój jest teraz stabilny oddechowo ,ma wylewy podskórnena dłoniach a pytany o ból ..mówi że go nogi bolą zawsze a nawet całe ciało.Niewiem na ile mu wierzyc? bo nieraz jest nie logiczny w tym co mówi.Proszę o wypowiedzenie się ! z góry dziękuje! AGATA

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Niewątpliwie Twój ojciec jest bardzo schorowanym człowiekiem. Dodatkowo chemioterapie z pewnością nie wpływają zbyt dobrze na jego kondycję. Po udarze mogło dojść do zaburzeń typu depresyjnego, lękowego związanego z nagłym pogorszeniem stanu zdrowia. Warto, aby ojca obejrzał psychiatra, który zastosuje odpowiednie środki na poprawę nastroju. Wylewy podskórne mogą być związane z osłabieniem naczyń lub małopłytkowością, która występuje przy chemioterapii.

Odnośnik do komentarza

Musicie duzo rozmawiac z ojcem upokajac go ze wszystko bedzie dobrze zeby sie nie poddawal, ze wygra chorobe, nie mozecie pozwolic na to aby popadl w jakas depresje. Musi wiedziec, ze po to jest te leczenie, żeby było dobrze. A co do zdrowia fizycznego, to trzeba zobaczyc skad te bóle czy to bole przerzutowe i czy chemia pomogla czy bóle po prostu z osłabienia organizmu, bo jednak chemia bardzo wyniszcza organizm i mozna sie czuc po niej bardzo zle to normalne, potrzeba czasu aby organizm sie zregenerował, bo ten udar tez zrobił swoje. trzymam kciuki zeby wszystko było dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...