Skocz do zawartości
Forum

Korzystanie z solarium przy zakrzepicy


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy można korzystać z solarium przy zakrzepicy ? ogólnie miałem naderwanie ścięgna w prawej nodze i 2 krwiaki lekarz przepisał mi zastrzyki w brzuch które nie pomogły i po 23 dniach za czołem kaszleć krwią ... zabrano mnie do szpitala bo ledwo oddychałem okazało się że mam zator płuc i zawał płuca w szpitalu spędziłem 4 tyg pod pompą infuzycyjną .... obecnie jestem na rencie i muszę brać leki do końca życia bardzo proszę o odpowiedz a i jeszcze jedno pytanko czy mogę wrócić na siłownię ? kiedykolwiek

Odnośnik do komentarza

Witam!
Korzystanie z solarium nie ma wpływu na krzepliwość krwi. Oznacza to, że spokojnie możesz z niego korzystać. Pamiętaj tylko o innych działaniach niepożądanych solarium - zwiększenie ryzyka zachorowalności na nowotwory skóry. A propos siłowni, to jeżeli Twoje schorzenia są aktualnie dobrze kontrolowane to raczej nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń. Powinieneś tylko pamiętać, by nie przesadzać z ich intensywnością.

Odnośnik do komentarza
Gość lillllijeczka

Jak to nie wplywa? wiadomo ze w solarium dziala na nas nie tylko promieniowanie ale takze i cieplo wytwarzane przez lampy, cieplo to rozgrzewa tkanki i skore, a takze prowadzi do rozszerzenia naczyn krwionosnych co moze prowadzic do oderwania skrzepu lub przesuwania sie skrzeplin, ludzie badzcie powazni. Gorace kapiele tez nie sa wskazane.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...