Skocz do zawartości
Forum

Dyskretne zmiany uogólnione w wyniku tomografii komputerowej


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

w maju br u mojego brata wykonano tk głowy gdyż podejrzewano nadciśnienie tętnicze. wykryto jedna torbiel pajęczynówki w tylnym dole czaszki o wym 35-15mm. Obraz mozgowia bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nieprzemieszczony. Asymetria rogow czolowych komór bocznych(dysgenezja sklepienia). Przestrzeń podpajęczynowkowa na sklepistościach półkul mozgu prawidlowa. Uklad kostny bez patologii. Od tamtego czasu brat ma silne bole glowy wzrost ciśnienia wewnątrzczaszkowego oczy robią się czerwone i jest bardzo agresywny, nerwoy nie panuje wtedy nad sobą. Lekarz neurolog skierował go na eeg i zapisał leki przeciwbolowe oraz flunarizinum. Ataki nerwowości nieznacznie się zmniejszyly. Po eeg w wyniku napisali Zapis spoczynkowy zawiera w okolicy potylicznej obfitą i regularną czynność alfa 10 Hz, w granicach 80 mcV. RZ zaznaczona. Pojedyńcze mniej lub bardziej typowe fale ostre, niekiedy o wyższych amplitudach, występują we wszystkich odprowadzeniach, niekiedy z widoczną synchronizacją. Hyperwentylacja ani fotosymulacja nie zmieniają uchwynie zapisu. A orzeczenie brzmi DYSKRETNE ZMIANY UOGOLNIONE. Mam pytanie czy jest to sprawa poważna i ewentualnie jak to dalej leczyć. W tym roku nie możemy nigdzie dostać się do neurologa a brat ma prawie 18 lat.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie jest to możliwe, by w ramach porady internetowej określić konkretnie dalszy sposób postępowania. Zdecydowanie powinien pokierować tym specjalista neurolog. Tylko bowiem na podstawie dokładnej analizy wywiadu, badania fizykalnego i badań dodatkowych Pani brata można postawić właściwą diagnozę, a następnie rozpocząć leczenie. Jednakże w związku z zaburzeniami zachowania mogę Pani polecić konsultację psychologiczną dla brata.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...