Skocz do zawartości
Forum

Górki w jądrze po operacji przy skręcie Morganiego


Gość ex...em

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 18 lat. W wieku lat 14 miałem operację jądra tzn. skręt Morganiego. Po operacji wszystko było w porządku co jakiś czas podczas kąpieli robiłem sobie samokontrolę i jak wyczułem coś podejrzanego od razu robiłem USG. Jednak to co wyczułem to były małe żylaki które niczemu nie zagrażały. Dziś jednak wyczułem w prawym jądrze małe górki (?) guzy ? I nie wiem czy mam się tym przejmować czy nie. Wyczytałem że guzy na jadrze mogą oznaczać raka jądra. Niestety nie umiem określić czy to są żylaki czy guzy. Z tego co jeszcze wyczytałem to jądro powinno być powiększone (u mnie tak nie jest, są mniej więcej tej samej wielkości), nic mnie nie boli ani w jądrach, pachwinach, podbrzuszu itp. czyli to chyba raczej (mam nadzieję nie jest tym najgorszym). Dodam jeszcze że 4 lata temu miałem operację właśnie prawego jądra tak jak wyżej skręt Morganiego.

Prosiłbym o wszelkie porady/zalecenia.

Piszę tutaj ponieważ nie wiem czy to coś poważnego czy nie (nie chcę zawracać głowy lekarzom, jeśli to nic poważnego.

Te guziki które wyczuwam są w lewej części prawego jądra (dodam że że nie jest to pojedynczy guz a jak by kilka).

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Wyczuwalne zgrubienia mogą być zrostami powstałymi po operacji na które nie zwróciłeś wcześniej uwagi. Mogą to być również żylaki, które uległy powiększeniu. Nie można wykluczyć innych przyczyn pojawienia się zmian. Najlepiej będzie jeśli wykonasz badanie USG, które powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...