Skocz do zawartości
Forum

Bóle w okolicy miednicy


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

witam
moj problem polega na bolach w okolicy miednicy z lewej strony(mowiac dokladnie boli mnie noga powyzej uda przechdzaca do biodra)nijwiekszy problem pojawia sie gdy siedze zbyt dlugo (w metrze badz autobusie (czuje wtedy jak bol ten promieniuje na cala noge i musze sie wtedy wyprostowac (wstac))....bol jest dokladnie lekko ponizej lewej krawedzi miednicy bezposrenio nad udem(chociaz czasami boli rowniez tak jakby miesien znajdujacy sie na kosci miednicy ....przepraszam za to zagmatwane wytlumaczenie ale chccialbym dokladnie zlokalizowac miejsce

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Twoje objawy pasują do opisu rwy kulszowej, czyli zespółu objawów związanych z uciskiem na nerwy rdzeniowe L4, L5 lub S1 tworzące nerw kulszowy (największy nerw obwodowy człowieka), lub na przebiegu samego nerwu kulszowego. Najczęstszą przyczyną schorzenia jest dyskopatia tej okolicy kręgosłupa, ale może być ono również spowodowane każdą inną przyczyną drażniącą nerwy na ich przebiegu, najczęściej są to lokalne stany zapalne, czasem choroby zakaźne, cukrzyca, zmiany nowotworowe. Leczeniem tego typu dolegliwości zajmuje się neurolog.

Odnośnik do komentarza
Gość 13letnia Ola

Z tego co ja czytam to mam to samo, a mam 13lat. Niektóży myślą, że to starość. Ale tak nie jest. Uważam, że u mnie jest to spowodowane utratą sportu, ponieważ mam tyle nauki, że nie jestem wstanie poświęcić trochę czasu na ruch.Odkąt przestałam jeździć na basen, mam problemy z nogą. Chodzę równiesz na ZUMBĘ, ale zdaża się, że stanę w połowie i nieruszę nogą, bo mnie tak boli. W moim przypadku jaj się poruszam ma spokój na 2 dni. Więc apeluję powinniśmy się więcej ruszać i codziennie rano właściwie rozciągać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...