Skocz do zawartości
Forum

Młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

Moja corka ma 2lata choruje na mlodzincze idiopatyczne zapalenie stawow, obecnie przyjmuje encorton co dziennie w dawce 5mg oraz metotreksat raz w tygodniu rowniez 5mg. Po wyjsciu ze szpitala zaczela chorowac i przez dwa tygodnie nie otrzymywala metotreksatu, aktualnie jest na antybiotyku ktory konczy brac jutro, metotreksat ma miec podany poniedzialk czy w takim wypadku po kuracji antybiotykowej moge podac jej ten lek?

Dziecko mialo robioe wyniki podczas brania antybiotku, niepokoja mnie wyniki krwi:
NEU 27,9
LYM 65,1
PDW 8,0

W wynikach na napisane podjrzenie neutropeni. Nie wiem co te wyniki oznaczaja a martwie sie nimi poniewaz odbiegaja od normy.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podane wyniki stosunku neutrofili do limfocytów dla dziecka 2 letniego są jak najbardziej prawidłowe. Proszę bowiem pamiętać, że rozmaz dzieci od 7 miesiąca życia do 7 roku życia jest zupełnie odwrotny od rozmazu osób dorosłych. Podana diagnoza wstępna jest zatem moim zdaniem nieprawidłowa. Proszę skonsultować to jednak z lekarzem. A propos podania metotrexatu to powinna się Pani ściśle zastosować do zaleceń lekarza, który opiekuje się córką.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...