Skocz do zawartości
Forum

Trądzik, obfite miesiączki i wypadanie włosów a problemy hormonalne


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat

Od roku ponad mam trądzik na większości ciała:plecy,ramiona,biust,szyja,twarz,brzuch.

Od roku wypadają mi włsoy mimo wybrania 16-tu różnych leków z witaminami.
Miesiączkuje regularnie ale obficie i strasznie boli wtedy krzyż i brzuch.

Mam zimne ręce i stopy oraz często a nawet w nocy chodzę do ubikacji oddać mocz.

głownie męczą mnie włosy, robiłam badania na tarczyce i jest ok i morfologia też.

czy to hormony?

bardzo prosze o poradę.
Dziękuje i życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Jedną z przyczyn wypadania włosów może być nieprawidłowe stężenie hormonów. Po dobrych wynikach morfologi można wykluczyć anemię jako przyczynę problemu. Być może nadmierne wypadanie włosów jest spowodowane jedną z chorób skóry. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dermatologa. Przy okazji dowiesz się jak skutecznie walczyć z trądzikiem.

Odnośnik do komentarza
Gość kinga_21

Owszem może byc to związane z dojrzewaniem, ale jeżeli problem będzie się utrzymywał udaj się do lekarza, aby wypisał Ci jakie hormony powinnaś zbadac. np u mnie podobne problemy( plus jeszcze kilka poważniejszych) były związane ze zbyt dużą ilością testosteronu plus zespołem policystycznych jajników. Warto dla pewności zrobic badania;)

Odnośnik do komentarza
Gość kinga_21

Dokładnie, warto reagowac jak najwcześniej. W moim przypadku pierwsza ginekolog olała sprawę, nie zauważyła nic na jajnikach, a na moje inne problemy powiedziała, że powinnam iśc do kosmetyczki(z kolei kosmetyczka wysyłała mnie do ginekologa) Uważałam, że skoro ceniony lekarz tak mówi, to pewnie ma racje...Obudziłam się po kilku latach, że jednak coś jest nie tak i trafiłam w odpowiednie ręce....Dlatego warto działac jak najszybciej;) Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...