Skocz do zawartości
Forum

Na czym polega krzywa cukrowa?


Gość an...zo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem w ciąży i miałam robione badania na obciążenie glukozy50g i 75 g. Wyniki wyszły ponad nornę bo po obciążeniu 50g wyszło 154mg/dl a po obciążeniu 75g wyszło 166mg/dl. Kontaktowałam się z moim lekarzem i on stwierdził, że będę musiała się położyć do szpitala na dobę albo dwie na zrobienie krzywej cukrowej. Mam pytanie na czym ona będzie polegać? Czy to coś strasznego? Czy ja mam cukrzycę ciążową? Czy to jest niebezpieczne dla dziecka?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Z zamieszczonego przez Panią opisu wynika, że miała Pani już robioną krzywą cukrową. Jest to bowiem badanie, które polega na ocenie gospodarki węglowodanowej poprzez podanie pacjentowi do wypicia 75 gramów rozpuszczonej w wodzie glukozy. Z podanego wyniku (166 mg/dl) można wywnioskować, że ma Pani cukrzycę ciążową. Wynik znacznie bowiem przekracza normę (140 mg/dl). Jeżeli cukrzyca nie jest leczona (dietą lub insulinoterapią) stan ten jak najbardziej może być groźny dla dziecka. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą diabetologiem.

Odnośnik do komentarza

krzywa cukrowa to podawanie własnie glukozy w roznych odstepach czasu i obserwowanie wyników, nic strasznego namiastke tego juz miałaś, to mniej wiecej to, co opisałaś. To nie jest nic strasznego a czy masz cukrzyce ciazowa okaze sie jak zrobisz badania. Cukrzyca ciazowa nie musi oznaczac tego ze dziecko bedzie mialo cukrzyce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...