Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu, osłabienie, ból jajników i krzyża po laparoskopi woreczka żółciowego


Gość da...ia

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 07.10.2011 mialam wykonany zabieg (laparoskopia woreczka) zabieg przebiegl bez problemow.Z wyjatkiem faktu ze ostatni raz dostalam miesiaczke dzien po operacji trwala 5 dni.Teraz czekalam na kolejna ktora miala sie pojawic 08.11.2011 jednak sie nie pojawila mam ciagle bole jajnikow okolic krzyza oraz tepy bol po prawej stronie pod zebrami.Wykonano mi testy ciazowe i wykluczono ja.Wedlug lekarza w UK spowodowane jest to stresem i bolem jaki towarzyszyl mi po zabiegu i dlatego okres sie wstrzymal. Nie przezylam zadnego stresu gdyz wiedzialam co mnie czeka i bylam w pelni przygotowana do zabiegu.Brzuch jest wielkosci 5 miesiaca ciazy boli ciagle i mam zawroty glowy.Nie wiem co mam robic coraz czesciej czuje sie oslabiona.Co to moze byc poniewaz juz slyszalam rozne wersje lacznie z ta ze pewnie mam guza na jajniku.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Szkoda, że nie napisała Pani swojego wieku, co ma istotne znaczenie w diagnostyce. U kobiet po 40 roku życia, zaburzenia miesiączkowania mogą wiązać się z rozpoczynającą się menopauzą.

Jeżeli kobieta przed menopauzą nie miesiączkuje powyżej 3 miesięcy (co można już stwierdzić u Pani) mówimy o tzw. wtórnym braku miesiączki. Przyczyną może być stres, zaburzenia odżywiania (np. niedowaga lub zbyt gwałtowne odchudzanie się), zaburzenia hormonalne, związane z czynnością jajników lub innych narządów (np. tarczycy), stany zapalne jajników lub torbiele jajników.

Przyczynę trzeba diagnozować. Na początek konieczne jest badanie lekarskie - oraz wykonanie USG przezpochwowego, co pozwoli na ocenę przydatków oraz macicy. Kolejnym krokiem jest wykonanie badań hormonalnych (poziom estradiolu, progesteronu, FSH, LH), oraz hormonów tarczycy (TSH). Warto także oznaczyć morfologię krwi oraz parametry stanu zapalnego (OB, CRP).

Moim zdaniem, dopiero jeżeli wyniki powyższych badań będą w normie, można stwierdzić, że brak miesiączki jest czynnościowy czyli np. spowodowany stresem po przebytej operacji.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...