Skocz do zawartości
Forum

Złe samopoczucie przy przewlekłej białaczce limfocytowej


Gość ro...et

Rekomendowane odpowiedzi

Jetsam chory na pbl od 2006 mam teraz 52 lat a horoba postepuje bardzo powoli jestem wciaz w fazie obsewacji liczba choryh limfocytowa wzrasta z roku na rok ale nie horendalnie . Pytanie brzmi dlaczego nie moge przebywac dluzszy czas na sloncu Czuje sie fatalnie typo we jak na grype bole kosci stawow miesni glowy wnetrze glowy mozg galaretowaty sennosc tak przez 2 dni gdy jeszcze nie bylem chory moglem przebywac na sloncu bez problemow I bez takich objaw czy tak reaguje moja choroba na czynniki zewnetrzne pogoda a w szczegolnosci slonce prosze o odpowiedz . Wiesiek.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Trudno stwierdzić skąd u Pana pojawiły się objawy nietolerancji nasłonecznienia.

Nie są to objawy, które opisuje się w związku z przewlekłą białaczką limfatyczną, zwłaszcza, że choroba u Pana jest w stanie stabilnym.

Czasami nadwrażliwość na słońce pojawia się z związku ze stosowanym leczeniem (chemioterapia), ale rozumiem, że u pana na razie nie ma potrzeby stosowania leków.

Jeżeli pobyt na słońcu powoduje nieprzyjemne dolegliwości, należy chyba po prostu zmniejszyć czas przebywania na słońcu, każdorazowo osłaniać głowę czapką lub kapeluszem, używać okularów przeciwsłonecznych oraz kremów z filtrem, przebywać w cieniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...