Skocz do zawartości
Forum

Ataki krtaniowego kaszlu i duszności po rzuceniu palenia przy astmie


Gość ro...et

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 30 lat dwa lata temu podobno zdjagnozowano u mnie astmę na tle alergicznym dostałam leki ale tak naprawde to zabardzo nie czułam aby one działały. Dodam iż wszystkie badania miałam w normie a spirometria wyszła na poziomie poziomie 130%. Biorąc leki ciągle odczuwałam większe lub mniejsze duszności i co jakiś czas musiałam zaciągać się głęboko powietrzem,zrezygnowałam ze sportu gdyż spadła mi kondycja a jazda na rowerze bardzo pomagała mi na stres.W tym roku postanowiłam rzucić palenie i co ciekawe 1,5 tygodnia od zapalenia ostatniego papierosa duszności się bardzo nasiliły a do trgo doszedł suchy jakby krtaniowy kaszel osłuchowo jestem czysta rtg klatki piersiowej ok. spirometria też dobra .dodam że pracuję w gospodarstwie. Ale czy jest możliwe aby organizm oczyszczając się dawał oznaki nasilenia choroby? bo jeśli tak to wracam do palenia bo inchalatora to musiałabym używać z 10 razy dziennie. dodam iż mam symbicort 160

Odnośnik do komentarza

no do papierosów to bym nie wracała. A może praca w gospodarstwie ci nie sluży, chodzi mi oto że tam np w stodole czy chlewni jest dość sporo kurzu który może potęgować astmę, albo masz na coś uczulenie i to powoduje takie nasilenie choroby. Nie sądzę aby to blo od rzucenia papierosów. To ci na pewno na zdrowie wyjdzie.

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

Odnośnik do komentarza

Witam
Ja nie pale 4 dzien, wczesniej przez kilka dni ograniczalam, tj. 1-3 papierosy dziennie. Od 3 dni mam straszny kaszel, na poczatku byl suchy, duszacy, mialam wrzenie ze wypluje pluca, pluca przy tym bolaly mnie i strasznie bolalo gardlo. Od wczoraj kaszel zrobil sie mokry, odrywa sie flegma. Dzis rano obudzilam sie strasznie spocona, mam powodz w lozku. Doszedl katar i ogolne zniechecenie do wszystkiego... juz godzine wstaje z lozka. Czuje sie strasznie rozkojarzona, zniechecona i tylko bym spala. Czy powinnam sie niepokoic? Czytalam na innych forach, ze ludzie mieli podobne objawy. Powinnam udac sie do lekarza czy narazie sie wstrzymac przez kilka dni bo moze samo ustapi? Prosze o pomoc. Dodam, ze palilam 9 lat

Odnośnik do komentarza

Jesli nie palisz już to nie wracaj do tego nałogu, idź do lekarza. Mój mąż nawet jak pali to ma straszne ataki kaszlu. Tyle mu tłumaczę, by rzucił palenie i poszedł do lekarza. Obiecał że się zmotywuje i rzuci palenie, a wiadomo że substancje smoliste niszczą organizm. ja nawet kupiłam mu tabletki tabex ale nie wie o nich, dam mu je ja będzie już zdecydowany na rzucenie fajek.

Odnośnik do komentarza

elabarbara
. Obiecał że się zmotywuje i rzuci palenie, a wiadomo że substancje smoliste niszczą organizm. ja nawet kupiłam mu tabletki tabex ale nie wie o nich, dam mu je ja będzie już zdecydowany na rzucenie fajek.

Mi te tabletki pomogły i dziś nie palę, a walczyłam długo z nałogiem, zanim na nie trafiłam. Połączenie ich i silnej woli da efekt! Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...