Skocz do zawartości
Forum

Bąble na rękach i klatce piersiowej po przemarznięciu


Gość lo...ka

Rekomendowane odpowiedzi

zauważyłem że od kilku lat gdy przemarznę wyskakują mi na klatce piersiowej i rękach bąble, które po kilku godzinach rozlewają się na różowe plamy a potem bledną aż całkiem zginą. Objawy ustępują szybciej po ćwiczeniach np pompkach. Od kilku dni bolą mnie też stawy a pojawianie się plam znacznie się nasiliło, pojawiają się nawet rano po wyjściu z ciepłego łóżka. lekarz podejrzewa reumatoidalne zapalenie stawów ale czy w wieku 29 lat można już na to chorować? ogólnie czuję się ciągle zmęczony i bezsilny. badania krwi prócz podwyższonego współczynnika OB 21 nie budzą zastrzeżeń. co mi może dolegać? boję się że to coś poważnego.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) to schorzenie rzeczywiście dotykające głównie Panie w 5-6 dekadzie życia. Niestety bywa jednak i tak, że na RZS chorują także młodzi mężczyźni. Nie można zatem tego schorzenia wykluczyć. By je jednak potwierdzić konieczne jest wykonanie szeregu specjalistycznych badań, które powinien zlecić lekarz reumatolog. Taki specjalista na podstawie uzyskanych wyników, wywiadu oraz badania fizykalnego będzie ponadto w stanie przeprowadzić diagnostykę różnicową i ocenić czy przypadkiem nie jest to jakieś inne schorzenie reumatologiczne.

Odnośnik do komentarza

musisz zrobic badania szczegolowe na wszystkie choroby krwi dziwne sa te twoje ojawy podczas czytanai pierwszych słow pomyslalam odmrozil sie ale potem zaczely cie bolec stawy po rozchodzeniu przechodzi niby pasuja do reumatanego zapalenia ale nie musi to byc koniecznie to moze to jest choroba krwi u mnie w rodzinie wystepuje taka kuzynka nie moze brac polopiryny gdyz moze taja zabic bo ta choroba nie cierpi polopiryny przy ataku doslownie wszystko ja boli ale ataki przy odpowiedniej kuracji zmalaly nie powiem ci jak sie nazywa bo nie pamietam dziwne ze badania twoje nic nie wykazaly

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...