Skocz do zawartości
Forum

Dzwonienie w uszach


Gość _Konrado_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Konrado_

Hejka,
Od sylwestra mam dzwonienie w uszach, cały czas mi dzwoni i już mam tego serdecznie dość. Jest to meczące, uciążliwe i powoduje ból glowy i ogólne rozdrażnienie. Cały czas dzwoni mi w obu uszach. Czy możliwe jest to ze to skutek wybuchu petardy blisko mnie, bo jakiś idiota rzuciła koło mnie petardę, która bardzo głośno wybuchła?

Odnośnik do komentarza

Witaj Konrado,

Szumy uszne są grupą objawów towarzyszącą przede wszystkim zmianą w uchu wewnętrznym.
Silny hałas, słuchanie głośnej muzyki, wybuchy mogą być przyczyną powyższych dolegliwości. Sądzę, że wybuch petardy mógł się do nich przyczynić. Mimo wszystko powinieneś się przebadać i wspólnie z lekarzem ustalić dokładną przyczynę.
Proponuję odwiedzić laryngologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość Masakr

Witam, w temacie dzwonienia w uszach chciałaby zapytać czy coś mogło mi się uszkodzić, biegałam szybko intesywnie w dość wysokiej temperaturze z lekkim zapaleniem gardła, podczas tego biegu zebrała mi się flegma w gardle i nosie - i poczułam zakucie w uchu, a następnie zatkanie tego ucha. Mineły dwa dni i słysze dzwonienie w tym uchu i jakby Echo. . .

Odnośnik do komentarza

Ja mam szum już 9 lat po wybuchu petardy( sytuacja miała miejsce w pomieszczeniu) hukowej w ręce, niestety mimo wielu prób pozbycia się ich dolegliwość nie znikła. Już dawno straciłem nadzieje. Najprawdopodobniej jest to uszkodzenie komórek słuchowych w uchu wewnętrznym, może dodatkowo coś uszkodziło się coś poza tym. Mam ubytek słuchu powyżej 10khz czyli wysokich dźwięków. Dodatkowo pojawiły się u mnie problemy ze wzrokiem. Nie potrafię się do szumów przyzwyczaić (problemy z koncentracją) depresja itp. Szum występuje cały czas. Odbiera mi radość z życia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...