Skocz do zawartości
Forum

Odruch wymiotny prze minimalnym ruchu


artur31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam taki problem: od jakieś 2 m-cy czasami przy minimalnym ruchu jakim jest szybsze chodzenie (szczególnie pod górę, po schodach) mam silny odruch wymiotny kilkukrotny. Czasem udaje mi się go powstrzymać szybkim i głębokim oddychaniem. Odruch nasila się po zjedzeniu wypiciu czegoś i zaczęciu ruchu (nawet po godzinie). tylko raz na kilkadziesiąt razy miałem tak żeby podeszła mi treść pokarmowa do buzi. Ok. 2 m-ce temu zaczeło mi się to nasilać bardzo, tak że czasem mi wstyd np w sklepie. Na początku nie mogłem kaszleć bo od razu miałem ten odruch (do kaszlu musiałem się przygotować w ten sposób że kaszlałem z całych sił i odruch nie występował) proszę o pomoc: co to może być i do kogo mam się skierować. Jeszcze jedno kiedyś ok2 lata temu byłem bardzo wysportowany, teraz przytyłem i forma spadła.
artur

Odnośnik do komentarza

Witam Artur,
Proponuję Ci jak najszybciej udać się do laryngologa lub neurologa. Może być kilka przyczyn takiego stanu. Głownie schorzenia o których mówisz związane są z patologią móżdżku(guz,zapalenie) i układu równowagi(choroba Meniere'a). Być może jest to bardziej błaha sprawa ale nie można tego bagatelizować. Udaj się do lekarza rodzinnego, powiedz mu o swoich objawach i on Cię już pokieruje dalej.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...