Skocz do zawartości
Forum

Zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego


agaba17

Rekomendowane odpowiedzi

Lędźwiowy odcinek kręgosłupa delikatnie skrzywiony w stronę lewš.
Wysokość trzonów kręgów prawidłowa.
W obrębie trzonu kegu L2 i L3 na ich dolnych i górnych powierzchniach występujš drobne guzki Schmorla.
Osteofity na przedniej górnej krawędzi trzonu kręgu L2 i L5, mniejsze osteofity na krawędziach trzonu kręgu L4.
Niespojenie tylnej części łuku S1.
Obniżona wysokość przestrzeni międzykręgowej L5-S1. tylna krawędz trzonu tego kręgu wraz z krążkiem międzykręgowym wpukla się do kanału kręgowego, graniczy z workiem oponowym, nie powoduje ucisku struktur nerwowych.
Na wysokości L3-L4 i L4-L5 krążki międzykręgowe delikatnie uwypuklone są poza obwód trzonów kręgów (w większym stopniu na poziomie L4-L5), nie powodują ucisku struktur nerwowych, a jedynie zmniejszają rezerwę objętościową kanałów korzeniowych.
Na poziomie L1-L2 i L2-L3 krążki międzykręgowe nie wykazują uchwytnych badaniem TK zmian.
Rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe w widocznym fragmencie lewego stawu krzyżowo-biodrowego - efekt próżni.
Na poziomie S1 asymetria szerokości korzeni nerwów rdzeniowych - prawdopodobny wariant anatomiczny pod postacią połączenia korzeni nerwowych po stronie lewej.

Wnioski:
Zmiany degeneracyjne krążka międzykręgowego L5-S1 z obniżeniem wysokości przestrzeni międzykręgowej.

Mój lekarz wydał djagnozę ale proszę jeszcze o inną bo nigdy nie chorowałam i jestem zaskoczona tym co powiedział.Proszę o odpowiedź i co powinnam dalej robić i jakie leki brać
Z poważaniem Aga

Odnośnik do komentarza

Bóle to mało powiedziane to był koszmar więc poszłam do lekarza i skierował mnie na TK.Ale jego diagnoza była jeszcze gorsza bo stwierdził że to wszystko co pokazał TK mam od urodzenia.Nigdy przez 38lat nie odczuwałam ani nie narzekałam na kręgosłup nigdy nie chorowałam na żadne choroby które pozostawiają takie skutki jakie są opisane.Więc jestem w kropce co dalej.

Odnośnik do komentarza
Gość PorannaRosa

zmiany degeneracyjne wcale nie muszą być spowodowane chorobą. Moga powstać na skutek przeciążenia kręgosłupa. Może pracowałaś w jakiejś niekomfortowej pozycji np pochylona, albo często coś dźwigałaś? Możesz zapytać isę lekarza o chodzenie na basen i masaże. Plywanie jest dobre na kręgosłup

Odnośnik do komentarza

Rezonans magnetyczny potwierdził (Rtg) zły stan mojego kręgosłupa - odcinek lędźwiowy: degeneracja krążków m-k: L1-L2,L5-S1 . Rozpoczęła się systematyczna rehablitacja , to jednak pomogło tyla co nic. Trafiłem przypadkiem prywatnie
na zabiegi akupnktury i dopiero TO przyniosło pożądane efekty przeciw bólowe. Tak więc, poprosiłem ortopedę o skierowanie, oczywiście w ramach refundacji, i już drugi rok otrzymuję faktyczną pomoc a nie iluzję jakimi były zabiegi
elekto-fizykoterapi w przychodniach. POLECAM SYSTEMATYCZNE ZABIEGI AKUPUNKTURY BO TO POMAGA WALCZYĆ Z BÓLEM !!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...