Skocz do zawartości
Forum

Płukanie uszu


Gość Dominika92misia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominika92misia

Mam taki problem:
od kilku dni mam zatkane uszy, podejrzewam, że przez woskowinę :(((
Moja mama mówi, że trzeba przepłukać uszy, że normalnie strumieniem wody się je płucze. Ale ja sie strasznie boje :(( a co jeśli będzie bolało albo woda tam zostanie i ogłuchne?? :((
Ja się strasznie boję, nawet jak czyszczę sobie ucho patyczkiem higienicznym to mnie boli a co mówić strumien wody ze strzykawki :(((
Strasznie się boję, jak ktoś miał to robione niech opisze jak to wygląda, czy boli i wgl jakie to uczucie!!! :((

Odnośnik do komentarza

ja mialam płukane tak uszy w gabinecie lekarskim. To nie jest tak że naciskasz od razu ta strzykawkę na maksa. Tylko pomału żeby strumien wody byl niezbyt silny. Przed płukaniem polecam najpierw zakraplać sobie na noc glicerynę przez kilka dni do uszu aby zmiękczyć woskowinę.

Odnośnik do komentarza

Witam Dominika,
Najlepiej jak udasz się do laryngologa. On sprawdzi dokładnie co się dzieję w Twoich uszach.
Być może masz zapalenie ucha i będzie potrzebna antybiotykoterapia. Laryngolog sam oczyści Twoje uszy i odpowiednio wysuszy.
Może najpierw zalecić zapuszczanie ciekłej parafiny lub jakiś kropli, które rozmiękczą czop woskowinowy i ułatwią jego wydobycie.
Nie bój się- nie należy to do rzeczy przyjemnych ale po tych działaniach ulży Ci:)
Na przyszłość nie radzę używać patyczków higienicznych, bo upychasz sobie woskowinę w kanale słuchowym i takie są tego skutki. Podczas mycia głowy i czyszczenia uszu staraj się by nie dostała się do uszu zbyt duża ilość wody.
Uszy najlepiej czyścić wilgotnym patyczkiem ale tylko na zewnątrz nie wtykając patyczka głęboko, lub lekko zwilżonym palcem.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Ja płukałam. Mianowicie zrobił mi się czop woskowinowy w uchu ( nieestety z mojej winy bo sama sobie tę woskowinę upchałam używając na co dzień patyczków higienicznych, ktorych do czyszczenia ucha nie powinno się uzywać jak potem sie dowiedziałam).

Zerknij sobie tutaj
https://zdrowie.tvn.pl/a/plukanie-uszu-czy-mozna-bezpiecznie-czyscic-uszy-domowymi-sposobami

Na stronie jest opisane w jaki sposob powinno się zastosować parafinę w przypadku płukania uszu.

Odnośnik do komentarza

mi lekarz powiedział, że nie można płukać uszu, a tym bardziej wkłądać tam rozgrzanych wałeczków z wosku, bo tylko można sobie pogorszyć sytuację. teraz jest mnóstwo kropli do uszu, które wpuszcza się do środka i one rozpuszczają zalegającą woskowinę. ja użwałem lix i to pomogło.

Odnośnik do komentarza

No i ja wybieram lix, bo u moich dzieci nie ma szans na jakiekolwiek inne działania z uszami, a staram się im regularnie czyścić tak uszy po basenie, żeby żadna woda nie została im w środku i nie zrobiło się z tego jakieś zapalenie ucha.

Odnośnik do komentarza

Ja akurat używałam Fonixa i mi zdecydowanie pomógł. Nie musiałam szukać laryngologa i płukać uszu. Taka metoda jest dużo spokojniejsza i można z niej skorzystać w każdej chwii. Dla mnie proste rozwiązanie kłopotów z uszami. 

Odnośnik do komentarza

Natka, muszę powiedzieć, że jestem mile zaskoczona. Mi również bardzo pomógł i to w tak prosty sposób. Kto by pomyślał. Już myślałam, że skończy się na poszukiwaniulekarza a tu proszę, jaka miła niespodzianka. 

Odnośnik do komentarza

Ja to zrobiłem tak, podczas mycia uszu naleciało mi wody i uczucie nie miłe, wizyta na pogotowiu, ale w dobie koronawirusa nikt Ci nie pomoże, zapisali leki i do domu. Po dwóch dniach już nie wytrzymałem i do wanny, oczywiście pare dni psikałem uszy preparatem na zmiękczenie woskowiny, strzykawka i zwykła ciepła woda z kranu, wstrzykiwałem w ucho najpierw delikatnie a z każdym następnym razem coraz mocniej aż do skutku i pomogło, nie będę Wam pisać ile i co mi z uszu wyleciało bo wstyd , ale teraz wiem , że taką operację będę przeprowadzać conajmniej 2 x w roku, nie bać się tylko do dzieła ?

Odnośnik do komentarza

Tylko raz miałam płukanie uszu i moim zdaniem, jest to okropne uczucie. Wolę olejki Fonixa, które rozpuszczają woskowinę i  stanowią wystarczającą profilaktykę. To dużo lepsze niż świecowanie lub lanie ciepłej wody do ucha. Brrrr,miałam chyba wszystkie możliwe sposoby, teraz wiem, co mi odpowiada. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...